Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a helyzet manapság a TB-s...

Mi a helyzet manapság a TB-s fehér fogtöméssel? (ár, mikor-hova, stb)

Figyelt kérdés

Lenne pár fog amibe ilyen tömést szeretnék tetetni, de ellentétes infókat kapok és jó lenne ha a doki se vezetne meg.


Tehát az érdekelne hogy tapasztalatok alapján kb. mennyibe kerül, bárhova beteszik e akár ingyen vagy egyes helyekre pénzért stb?



2014. dec. 18. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lenne rossz, ha ebben a témában végre születne valami egységes vélemény. Van aki azt mondja, hogy csak elöl lévő fogakba raknak esztétikusat, van aki azt mondja, hogy oda se, van akinek meg mindenhova azt tett a körzetis. Ez alapján én azt mondom, hogy rendelője válogatja, hogy hol mennyi pénz jut erre, gondolom én.
2014. dec. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Amelyik sztk-s orvos zsebre is dolgozik, az nem fog ingyen tömni. Mezőtúron Jódi Pál 15+ éve ezt csinálja. Elédteszi a leletet, amit aláírsz, majd elkéri az árát, nem keveset. Szóval magánrendelést visz az sztk-ban, persze illegálisan, de nem lehet mit tenni.

Gödöllőn, a máriabesnyői sztk-s fogászaton viszont a régi doktornő, aki most Pilisvörösváron dolgozik, korrekt volt és tisztességes, soha nem kért feketén egy fillért sem. Nekem csak két őrlőmet tömte, de ismerősnek elöl is, soha nem kért érte plusz pénzt. Az utódja ugyanígy csinálja. Szerintem ez lenne a normális.


Máshol nincs tapasztalatom. Érdemes lenne körbekérdezni, mondjuk egyszer kifaggatsz egy-két embert a váróteremben, jobb ötletem nincs. A gödöllői tapasztalatok alapján azt gondolom, hogy a TB támogatja a fehér fogtömést, legyen az bárhol. Vhol azt is hallottam, hogy a fogmegtartó kezelés ingyenes. Csak hát aki kevesli a fizetését, az olyan eszközökhöz nyúl, mint a mezőtúri sztk-s. (Aki arra is képes, hogy ha kijelented, hogy te nem fizetsz, mert ez TB-támogatott kezelés, akkor válaszul a szemedbe mondja, hogy nincs lyukas fogad, ott a kijárat. Na, ez milyen?

Meg kéne keresni a pontos jogszabályt, de nem tudom, hol lehet.

2014. dec. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!