Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek nem lesz baj ha...

Szerintetek nem lesz baj ha nem mosok fogat?

Figyelt kérdés
még egyszer se volt lyukas csontfogam, nem is rondák, az orvos is olyanokat mond, hogy figyelek a fogakra, én meg csak bólogatok, de nem igaz. egyszer volt olyan hogy tejfogamat betömték, erre arcüreggyulladásom lett az egészből. de akkor napi 3x szor mostam, azóta nem csinálok ilyet és tádáá, irigykednek a fogaimért

2014. dec. 19. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érted hogy sosem mosol fogat? Abból biztos, hogy baj lesz előbb vagy utóbb, meg nagyon büdös is lesz a szád...
2014. dec. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

nem erre még nem panaszkodtak, meg olyat is hallottam, hogy a túl sok fogmosás is tönkreteheti a fogadat

de ez a fogkérdés genetika??

2014. dec. 19. 17:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy nem rosszak a fogaid még büdös a pofád... :D
2014. dec. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen csak jó fogakat "örököltél". Sógorom is ilyen. SOHA nem mos fogat. Max 1 évben 1x. De nincs lyukas foga, sőt tömött sem...és mind megvan, fehér és hibátlan.

Én meg állandóan fogorvoshoz járok, 12 éves korom óta, mégis egy csomót kihúztak már, mosom őket, tömetem, kezeltetem és semmit nem érek vele......

2014. dec. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajna én is ritkán mosok, nagyon rossz szokás. Most már próbálok odafigyelni.

Te gondolom még fiatal vagy. Én lassan 31, és kezdem érezni a nem mosás eredményét. 4 tömött fog, és az egyik tömöttet az utolsó pillanatban mentette a doki, de úgy érzem, az húzva lesz...

Szóval hosszú-hosszú évek alatt bizony sok kárt okozol, főleg ha az étrendedben sok a "fogpusztító" (pl kávé, kóla, cukrok, édesség...stb).


Szóval szokj rá, mert nem sokáig fogják irigyelni a fogaidat.

2014. dec. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, de nem tizenéves hanem a te korosztályod fölött járok..

és komolyan, még senki nem panaszkodott a számra, valahogy azt veszem észre, hogy nekem rosszabb ha fogat mosok. az emberek régen nem mostak fogat, és semmi baj nem volt vele, aztán jött ez a fogrém. rászoktak az emberek és ha most leszoknának róla, akkor tuti lenne bajuk, de az aki nem mos gyakran fogat, annak "védettebb" a szája, immunisabb az ilyen dolgokra

2014. dec. 19. 18:01
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
ezt annyival egészíteném ki, hogy régen az emberek nem is ettek annyi cukros dolgot, csokit stb. így nem volt szükség fogmosásra
2014. dec. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Senki nem fogja a szemedbe mondani hogy undorító igènytelen ès büdös a szàd.A hàtad mögött màr biztosan elszörnyedtek,hogy öt centi vastagon lepedèkes a fogad meg az ìnyed.Ha egèszsègesek ez akkor is nagyon gàz.
2014. dec. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Te a szerencsések közé tartozol.

Én se mostam kiskoromban fogat,azt se tudtam,hogy kell,a szüleim meg le se szarták.Ennek az lett az eredménye,hogy itt vagyok 17 évesen,és valószínű,hogy az első fogaimat ki kell húzni,és lesz egy pár korona is,és majdnem minden fogamban van már tömés...

Ez inkább genetika,nem a fogkrémen múlik

2014. dec. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Túlzásba tényleg nem kell vinni a fogmosást, de naponta 2x azért nem ártana min 2 percig fogat mosnod.

Az, hogy mennyire fognak szuvasodni a fogaid, legfőképpen az általad elfogyasztott táplálék minőségén, összetételén múlik.Minél több cukrot, szénhidrátot tartalmaz az étel amit megeszel, annál nagyobb az esély, hogy elromlanak a fogaid.Régen az emberek talán tényleg nem ügyeltek annyira a fogmosásra, de nem is fogyasztottak annyi cukros ételt, édességet mint ma.

A fogszuvasodásért egy streptococcus mutans nevű baktérium felelős ami szénhidrátokkal, cukorral táplálkozik, és szuper jól érzi magát a fogainkon kb 12 óra alatt kialakuló lepedékben amiben alaposan el is szaporodik, közben eszi a lepedékben lévő cukrot, és közben olyan savakat termel, melyek felpuhítják a fogzománcot és ezáltal beindítják a fogszuvasodás folyamatát.Ezért fontos fogainkat tisztán tartani.

2015. máj. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!