Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Génektől is függ, hogy milyen...

Génektől is függ, hogy milyen színű a fogunk?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek elég sárgás, már-már barnás néhol a foga. Mossa napi szinten, naponta többször is. Talán kiskorában hanyagolta? Vagy miért alakul ez ki és lehet-e ellene tenni valamit? Ha igen, mit?
2014. dec. 21. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
van öröklött fogszín, igen. Ismerek olyan egytemista srácot (nehéz nem ismerni, mellettem lakik és egy a fürdőszobánk), aki jó ha heti egyszer zuhanyzik, napi fél doboz cigit tol, szeptember óta fogat mosni még nem láttam, reggel és ebéd után kávézik, a foga meg hófehér.
2014. dec. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A színt nem öröklöd. Fogak esetében. Ez nincs kódolva a genomokban. Azt viszont igen, hogy mennyire stapabíróak legyenek. De ez nagyon sok mindentől függ. Egy jó fogorvos csodákra képes.
2014. dec. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogyne függene, mint minden más. A fényessége, a transzparenssége, a felszíne, a formája, minden. De mindenhez lehet alkalmazkodni, vékonyabb zománcú fogak sem kell, hogy elromoljanak feltétlen és a sárgásabb fogakat is ki lehet fehéríteni. Persze nem biztos, hogy olyan vakító lesz, a fehérnek is rengeteg árnyalata van.
2014. dec. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem nem csak a génektől függ...

Anyukám velem terhesen végig cigizett, halál undorító sárgásak a fogaim kicsi korom óta, pedig mosom, ápolom rendesen.

Nem dohányzom, nem iszom sem teát, sem kávét, sem bort, ami elszínezhetné, mégis ilyenek... :(

Semmilyen fehérítési módszer, amit eddig próbáltam, nem vált be, most megyek majd egy menő fogklinikára, hátha ott tudnak vele valamit kezdeni, mert emiatt szinte sose merek mosolyogni. :(

2014. dec. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!