Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájhat a gyökérkezelt fogam a...

Fájhat a gyökérkezelt fogam a fogszabályzó miatt?

Figyelt kérdés

Van 1 gyökérkezelt rágó fogam a felső fogsoromon, ami úgy kb 4 hónapja volt megcsinálva. Azóta megint elkezdett fájni, így kb 3 hete elmentem fogdokihoz, kiszedte a tömést, kitisztította és gyökértömte, meg valami "gyógytömést" tett bele, a lényeg, hogy megpróbálta az előző fogorvos után picit helyrehozni, aki nem kezelte megfelelően a gyökereket és nem szedte ki az összes ideget.


Van egy éjjeli fogszabályzóm amit 2 éve hordok, 18 éves vagyok. Egy ideje már nem tettem fel, de miután meg volt ez a legutóbbi gyökértöméses dolog, feltettem, éreztem hogy elmozgatja az egész felső fogsorom, és azóta néha ha rágok, akkor az a gyökérkezelt fogam nagyon fáj, aztán néha elmúlik. Ez a fogszabályzó miatt lehet, nem kéne feltennem többet?


2014. dec. 24. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:

ha jól kikezelték akkor nem fájhat.

"megpróbálta az előző fogorvos után picit helyrehozni, aki nem kezelte megfelelően a gyökereket és nem szedte ki az összes ideget. "

gondolom a fogorvos mondta, hogy nem jól csinálta meg a másik.

Ezek mindig a másik munkáját szidják. pont olyanok mint az autószerelők.

"ki volt az a hülye aki így csinálta"

amúgy lehet nem kellene erőltetni a fogszabályzót főleg ha már úgy se használtad egy ideje. vagy csináltass újat.

2014. dec. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)


Nem tudom amúgy, hogy a hülye fogalmazásommal érthetően tudtam-e leírni, konkrétan már nem fáj mielőtt feltettem volna a fogszabit, az lett volna a kérdés hogy lehet-e összefüggés, hogy a fájdalmat most azért érzem, mert a fogszabályzó esetleg "elmozgatta" a fogat?

2014. dec. 24. 19:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Az éjszakai figszabályzónak ehhez semmi köze, ha fáj a gyökérkezelt fogad, akkor az még be van gyulladva.
2014. dec. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!