Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Afta nőtt a számra és a...

Afta nőtt a számra és a torkomra, mi a legjobb ellenszer ellene?

Figyelt kérdés
betadinnal fertőtlenitem de nem múlt el tőle. ötlet?
2014. dec. 26. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Phlogosol oldat. Patikában kapható. Benne van a leírásában hogyan kell használni.
2014. dec. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a tippet! akkor ezzel orvoshoz fölösleges?körülbelül mennyi idő alatt mulik el?
2014. dec. 26. 15:45
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezt vettem, 4-5 nap alatt múlt el.

2014. dec. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mebucain. Nekem ez valt be eddig.
2014. dec. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha komolyabb darab, akkor nekem semmi nem használ. Corsodyl és szájvizes öblögetés váltva, napi 2-3-szor. Minden étkezés után fogmosás, majd öblögetés. Általában így egy hét alatt sikerül megszabadulnom tőle (próbáltam már mindenféle ecsetelőt is, de nekem ez vált be eddig legjobban).

Ha nagyon szívós és nagyon fáj, akkor elmegyek a fogorvosomhoz, vagy szájsebészhez, attól függ melyik van közelebb. Nekik van valami brutál jó ecsetelőjük. Amikor felkeni a taknyom nyálam egybefolyik és még hirtelen a könny is a szemembe szökik, de szinte azonnal érzem a javulást. Legutóbb egy műtét után nyeltem be egy csúnya aftás fertőzést, tele volt az egész szám jobb oldala. Bőgni tudtam volna akkor is, ha meg kellett szólalnom, az evésről már nem is beszélve. Az első ecsetelés után ugyan még érzékeny volt, de már sokkal jobb lett a közérzetem és a fájdalom is jelentősen enyhült. 3-szor voltam egymást követő napokon és teljesen el is múlt. Előtte másfél hetet szenvedtem otthon "öngyúgyítással".


Szerintem a türelmeden múlik, hogy érdemes-e orvost felkeresni vagy sem.

2014. dec. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!