Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha valakinek fogszabályzóra...

Ha valakinek fogszabályzóra van szüksége, választhat saját maga hogy éjszakait, vagy olyat kapjon ami mindig rajta kell hogy legyen (esetleg maga leszedni se tudja)?

Figyelt kérdés
Mert szeretnék fogszabályzót, de éjjelit. Remélem lehet választani!
2008. aug. 18. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Általában nem! Ez attól is függ, hogy hány éves vagy és mennyire szükséges számodra. 15 év felett csak rögzítettet kaphatsz!
2008. aug. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Hát sztem ha nem olyan durván állnak a fogaid akkor sztem lehet éjszakairól szó!!De sztem az éjszakait te is be tudud tenni és ki is tood venni!!!Rengeteg embert ismerek és azokból csak egynek van fogszabájzója!!!!De ha attól félsz h kinevetnek egy szálat se aggódj mert mikor az osztálytársamnak betették két napig észrese vette senki!!!
2008. aug. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nagy a gond, akko is kérhetsz éjszakait, csak nem fog segíteni. Ha nincs olyan nagy gond, akkor megteszi az éjszakai is, de azt több évig kell hordani, és nem biztos, hogy lesz rá türelmed. Hiszen azzal is vissza kell járni havonta a dokihoz.
2008. aug. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van fogszabályzóm, nem rögzíthető, d enekem egész nap kellene hordani, persze az evéseket kivéve :P De én nem hordom egész nap, csak éjjel :P És sztem sokkal jobb, mint a rögzíthető, mert te akk veszed ki meg rakod be amikor akarod, bár igaza van annak aki azt mondja hogy havonta kell járni ellenőrzésre :D
2008. aug. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

"15 év felett csak rögzítettet kaphatsz!"


Ez hülyeség. 18 vagyok és levehetőm van, nővérem 21, ő is azt kap.

Választhatsz, de van amit csak rögzítettel lehet. Attól függ mi a baja a fogaidnak. Nekem az, hogy a két szemfogam feljebb van, mert nagyok a metszőfogaim és nem fértek el. Levehetőt kaptam, de azt mondták, hogy ha tökéleteset akarok, akkor rögzített is kell, viszont én azt majd nem fogom, mert bőven elég, ha lehozzák azt a kettőt, mert ezt leszámítva nagy baj nincs a fogaimmal, más nem zavar, de az nagyon feltűnő. Ha nővérem alsó fogsorára ránézek, akkor azt mondom, hogy nagyon szépek, de a doki oda is akar neki fogszabályzót, úgyhogy kinek mi a tökéletes. :)

Viszont ha levehetőt kapsz, ne éjszakaiként fogd fel. Amikor csak tudod hord, így hamarabb túl leszel rajta. Most hogy nincs suli nekem állandóan fent van, kaja előtt le, utána fogmosás, majd újra fel. Így legalább a nasizásról is leszoktam. :)

Adok egy tanácsot. Ha elkezded akkor semmiképp ne hagyd abba és hord mindig. Nekem volt 5 éve is, de akkor nem vettem komolyan, nem hordtam és abba is hagytuk (igaz azért, mert anyu nem akarta h kihúzzanak 2maradandó fogat-ma is szidja magát miatta) és most 18éves fejjel gátlásaim vannak miatta és arra is gondoltam már, hogy emiatt utasítanak el majd egy állásinterjún, mert olyan helyen akarok dolgozni, ahol emberekkel kell majd kommunikálni, és ugyebár oda nem küldhetnek egy "vámpírt". Ha rögzítettet kaphatsz csak, akkor is inkább vállald be, főleg ha még fiatal vagy. Ha nekem csak az lehetne én is elfogadnám, hiába kerülök új közösségbe. Egy idő után meghozza a jutalmát és örülni fogsz, hogy szépek a fogaid. :) Bocs, hogy ilyen hosszú lett.

2008. aug. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség! Mivel ebben a korban már nem lehet nagy változást elérni, ezért adják a rögzítettet!!
2008. aug. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

"Nem hülyeség! Mivel ebben a korban már nem lehet nagy változást elérni, ezért adják a rögzítettet!!"


Akkor egy 18 és 21 éves lány miért kapott kivehetőt? :/

Hogy milyet kapsz attól függ, hogy mit kell csinálni.

És felnőtt korban is mozognak a fogak, ezt egy fogorvos mondta a 41éves anyukámnak...

2008. aug. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
És tőlem meg se kérdezte milyet akarok, egyből mondta, hogy elősször kivehető.
2008. aug. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!