Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört hátsó fog pótlása....

Szpeti1991 kérdése:

Letört hátsó fog pótlása. Holnap megyek a fogorvoshoz, mire számítsak? Híd/fogpótlás?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek a fogorvosi dolgokhoz. Sajnos elég pocsék fogaim vannak, én is hibáztam, hogy csak most állok neki, 20-s éveim derekán megcsináltatni.

Ami miatt írok, hogy a szombaton letört (de nem fájó) fogammal holnap megyek SZTK-hoz, és mivel semennyire nem értek ezekhez, ezért félek, hogy nem tudok majd reagálni a javaslataira, illetve nem észlelem, ha szándékosan drágábbat akar csináltatni.

A jobb alsó egyik örlőfogam tört szét, a fele maradt bent kb. Erre mit szoktak adni? Híd rakható rá? És mindenképpen ki kell húzni?

Nagyjából nézegettem az árakat, egy porcelán híd 20 ezer körül van. Ez anyagár vagy benne van már minden? És egy fogra kell ezt fizetni vagy a mellette lévőre? Vagy ez esete válogatja? És mennyire esztétikus és tartós a porcelán? 100 ezret nem tudok kifizetni,nyilván, de ha már költök rá, akkor jó lenne a szóba jövő megoldások közül a legjobb ár/érték arányút kiválasztani...

Ha nem elég az infó a válaszokhoz, akkor írok még kommentben, csak eléggé aggódom, próbáltam összefoglalni a dolgokat.

Mindenkinek köszi!

Egy aggódó srác :D



2015. jan. 13. 01:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha sztk-ba mész akkor valószínűleg kapsz egy új időpontot amikor majd megcsinálják a fogad.

Nekem volt már egészen és félig letört fogam is,van amit fellehet építeni van amit egyből húznak mert nem lehet megmenteni.

Nálunk az sztk-ba szeretnek húzni mert az egyszerűbb,pedig sokszor megmenthető a fog.

A doki tudja csak megmondani ha látja a fogad,de már biztos túl vagy rajta...

2015. jan. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

SZTK-ban nem tartom valószínűnek, hogy sokat foglalkoznának egy letört foggal, szerintem simán megmondja, hogy mivel nincs jó állapotban ezért kihúzza.

Magánnál megröntgenezik, ha ép a gyökér akkor simán kaphatsz rá koronát/hidat.

2015. jan. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!