Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fájnak ennyire a fogaim?

Miért fájnak ennyire a fogaim?

Figyelt kérdés
Most gyógyultam meg ma már szerencsére csak hőemelkedésem van de tegnap még 39,7 fokos lázzal feküdtem itthon. 3 napig voltam lázas és nagyon le voltam gyengülve a wc-ig nem tudtam kijutni. Ma már egész jól vagyok viszont nem tudok enni a fogaim miatt. Alapból nem fájnak viszont ha harapni próbálok úgy elkezdenek fájni a fogaim, hogy a friss kenyérből nem tudok fél szeketet sem megenni. Nagyon szenvedek ettől viszont a hasam is fáj az éhségtől mert a 3 nap alatt gyakorlatilag semmit nem ettem. Ötletek hogy ezzel mit tudok kezdeni?

2015. jan. 17. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet az ínyed is begyuladt a betegségtől, öblögess sós vízzel, vagy Phlogosol oldattal, Corsodyllal, vagy torokszopogató tabletta is jó az ilyen szájüregi bajokra. Be is kenheted az ínyedet töményen Phlogosollal és egyél C vitamint. Pár nap alatt rendbe kell jönnie, ha mégsem akkor orvosnak mutasd meg, addig is egyél leveseket, főzeléket, pépes dolgokat, tejbegrízt, tejberizst, . Kenyeret puhítsd fel levesben, vagy teában, kávéban, és úgy edd.
2015. jan. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi a sós víz kilőve mert itt nagyon rtyi a minősége még a drágább sóknak is a többi meg nekem túl drága mert rengeteg pénz elúszott rakás gyógyszerre
2015. jan. 17. 18:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor kamilla teával öblögess, az nem olyan drága.
2015. jan. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. jan. 18. 12:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem betegség után azért váltak érzékennyé a fogaim,mert napokig csak a számon vettem levegőt és állítólag a gyógyszerektől is megváltozik a nyál ami nem jó a fogzománcnak, szóval én elmex zselével kentem de elég drága így nem merem ajánlani, szerintem max 1 hét és elmúlik magától addig szerintem figyelj az ételek puhaságára,hőmérsékletére, sajnos én sokkal jobbat nem tudok ami olcsó és hatásos,jobbulást kívánok.
2015. jan. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért hozod összefüggésbe a fogfájást azzal, hogy most voltál beteg? Milyen betegséged volt? Nem igazán indokolja egy betegség sem azt, hogy sajogjanak a fogaid, viszont fordítva működik a dolog: gyulladt foggyökér miatt be tud durranni a mandula, például.

A tünetek alapján én azt mondanám, hogy fogmeder-gyulladásod van, de az is lehet, hogy egy vagy több fogad gyökere körül van gyulladás és az sugárzik ki máshova is. Én mindenképp elmennék fogorvoshoz ezt megnézetni. Egy panorámartöntgen után rögtön kiderül, hogy van-e gyulladás a gyökerek körül vagy sem.


Az öblögetést meg ezeket a hülyeségeket felejtsd el, mert ha valamelyik gyökered körül van gyulladás és esetleg a véráramba ürül a genny, mert az okosokra hallgattál akik az öblögetést ajánlották, akkor abból elég nagy problémáid lehetnek, kezdve a kisebb ízületi fájdalmaktól egészen a szívbelhártya-gyulladásig.

Én nem játszanék a helyedben ezzel, hogy kísérletezgetek, irány a doki. Vagy ha körülményesebb típusú ember vagy, akkor nézess önszorgalomból egy panorámaröntgent. Pesten az kálvinnál tudok egy jó helyet, a Radio Dental-t, ott 4000-ért csinálják és kb 10 perc múlva a kezedben van a röntgenkép vagy a CD. De egy fogorvossal mindenképp jobban járnál, a helyedben nem húznám az időt.

2015. jan. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

mert a betegség alatt gyengült el :) már szerencsére nagyjából elmúlt és már csak a keményebb ételeket nem tudom megenni. PL tegnapi kenyér

köszönöm mindenkinek aki tippet adott és próbált segíteni :)

2015. jan. 19. 17:55
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Milyen betegség az ami alatt "elgyengül?" Én ilyesmiről soha nem hallottam...
2015. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
xd magasan lazas voltam mikor elgyengult de mar ujra jo
2015. jan. 20. 10:30
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
De nincs ilyen, hogy a magas láztól "elgyengül"...úristen. Biológia egyes.
2015. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!