Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha úgymond nem érdekelnek a...

Ha úgymond nem érdekelnek a lyukas fogaim mert nem fájnak így később ezeket elveszthetem?

Figyelt kérdés
ha nem kezeltetem őket

2014. nov. 3. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Az hagyján, hogy elveszítheted, de pótolni is kell azután, mert fogatlanul csak majszolni tudsz.
2014. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg fájdalmat megúszhatsz és nagyobb eséllyel tarthatod meg a fogaidat, ha kezelteted őket.

Egy aprócska lyukat betömni csekély időbe telik, de a fogad élettartamát jelentősen növeli.

A te döntésed, hogy most elmész orvoshoz, rászánod azt a pár órát, esetleg párezer forintot. Vagy esetleg halogatod a dolgot és ott találod magad a székben, több napja tartó fogfájással amire csak a húzás a gyógyír.

2014. nov. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát figyelj én nem kezeltettem őket időben, mára már a fele kirohadt, széttöredezett, van aminek már csak a gyökere van az ínyemben... míg egy tömés gyors és szinte észre sem veszed addig az olyanok kezelése mint az enyém igencsak fájdalmas tud lenni. És ez húzást jelent, mert megmenteni már nem lehet.
2014. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja. Nekem ez a hozzáállás négy fogba (a bölcsességfogakon kívül) és másfél millióba került, úgyhogy szerintem ne csináld :)
2014. nov. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az utolsó hozzászólóhoz. 26 évesen az ilyen "nem fájnak" fogaimból már csak - jobb szó nincs rá - berohadt gyökerek maradtak. Az évek folyamán a lassú szuvasodás szép lassan szét ette a fogakat, lassan töredeztek le a darabkák apránként, fájdalommentesen. Ráadásul nagyon sunyi dolog a szuvasodás, mert kívülről lehet nem látsz változást, de belülről nagyban zabálja a fogad és amikor elég szövet emésztődött fel, akkor fog ripityára menni a fogad.

Tehát mindenképp kezeltesd, mert egy tömés, esetleg gyökérkezelés még mindig kisebb fájdalom, mint egy húzás, vagy műtéti eltávolítás, illetve az se mindegy, hogy a saját fogaid tartod meg, vagy pótlást kell csináltatni. Tanulj a mi hibánkból, legyen több eszed, mint nekünk.

2014. nov. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, elveszíted a fogaidat ha nem kezelteted, addig menj, amíg nem fáj, mert addig még sima töméssel is menthető és nem fáj a kezelés sem.
2014. nov. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!