Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pár pont, csík szuvasodás a...

Pár pont, csík szuvasodás a fogon?

Figyelt kérdés

Ezekkel kezdenek valamit?

Évek óta változatlan,de aggaszt.


2015. jan. 20. 16:35
 1/9 A kérdező kommentje:

Nem nagyon szeretek elmenni a körzetihez,mert koszos,igénytelen és trágya munkát végez.

Magánra pedig nincs pénzem.

2015. jan. 20. 16:37
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha csík van hosszában - repedés szerű - azzal nem. Ez előfordul, megreped a fogzománc.

A pontot azt szokták kezelni, picit megfúrják, h eltűnjön az a fekete rész és fehér tömést raknak bele.

Szuvasodás meg ugye alap, h kezelik, azt nem jó úgy hagyni, m ki lehet húzni egy idő után a fogat ha nem tömik be.

Hol laksz?

2015. jan. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Miskolc mellett.
2015. jan. 20. 17:23
 4/9 A kérdező kommentje:

Több fogamon vannak ilyen kisebb fekete csíkok,de nem terjednek egyáltalán.


Húgom most ját fogszabályzásra,és ott alap,hogy előtte mindent rendbe raknak,de neki is volt ilyen a fogán,megnéztem.És nem távolították el.

2015. jan. 20. 17:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Az nem szuvasodás, nekem is van vagy 10 éve, pedig azóta jártam párszor fogorvosnál :D
2015. jan. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hol van a csík? A hátsó őrlők tetején a redők között? Mert az szuvasodás és csak lefelé terjed általában. Majd akkor veszed észre, ha eléri a fogbelet, vagy ha belül üregesre szuvasodik a fog és letörik, sajna.
2015. jan. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És,ha belül üreges lesz,azzal már nem lehet mit kezdeni?
2015. jan. 21. 00:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem érte el a szuvasodás a fogbelet, akkor simán betömik. Ha elérte volna arról tudnál, mert fájna. :) De az is benne van a pakliban, hogy fogkő, vagy elszíneződés. Szerintem menj el dokihoz, ne így látatlanba találjuk ki, van-e baja a fogadnak. :)
2015. jan. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Volt egy rossz fogam már.

Egy hátsó fog,nem is fájt soha,és az egyik nap kettétört:(

2015. jan. 21. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!