Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehetséges olyan dolog, hogy...

Lehetséges olyan dolog, hogy valakinek kétszer is legyen tejfoga?

Figyelt kérdés
Megkérdeztem erről a fogorvosomat is, azt mondta, hogy ez lehetetlen. Pedig emlékszek kisebb koromból (8-9), hogy rinyáltam mint állat, hogy kiestek a szemfogaim mert nem tudtam harapdálni. Aztán 13-14 éves koromban megint kiestek, kb 1 év alatt mind a kettő. Lehetséges, hogy kétszer volt tejfogam?

2015. jan. 24. 06:30
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem is lehetetlen ez.
2015. jan. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősöm 50 fölött járt úgy, hogy úgy érezte, hogy a több, mint 20 éve kihúzott foga nőne a híd alatt.

A fogorvosa szerint lehetetlen, hogy egy csontfog újból kinőjön, főleg ennyi év után és ilyen idős korban.

A röntgen szerint pedig igenis elkezdett nőni (le is kellett vetetnie a hidat és kinőtt a foga. Szerencsére nem sértődős ember és a "cikizéseket" is jól viselte)

Egy másik ismerősömnek pedig lassan 30 évesen csak tejfogai vannak, nincs is kezdeménye sem a csontfogainak.

Ezek után szerintem neked is lehetett kétszer tejfogad.

2015. jan. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az felső metszőfogam visszanőhetne :D annak örülnék :D sajnos ki kellett húzni :(
2015. jan. 24. 15:24
 4/4 kote válasza:
Lehetséges!A kislányomnak,aki most 4 éves duplán nől a felső 2 metsző tejfoga.És ez tuti,mert röntgenfelvétel bizonyítja.Viszont az nem jelenti azt,hogy a maradandókból is 2 lesz.Vagyis nekem ezt mondta a fogorvos.
2015. febr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!