Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fiatal nő vagyok, és metszőfog...

Fiatal nő vagyok, és metszőfogaim nem a legszebben állnak. Jó ötlet a cirkon korona?

Figyelt kérdés
Kisebb koromban fogszabályzós voltam, de most felrakatni és az egész procedúra kb 300 ezer forintra jönne ki, kb 8 orvosnál voltam. Szerintetek??
2015. jan. 26. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából zéró képem van arról, hogy pontosan mi is a helyzet.

Felrakatni az egész 300ezerbe kerülne - mit? A fogszabit, vagy a koronákat?

Mit mondott a 8 orvos?


Az én véleményem, hogy egészséges fogra koronát rakni orbitális hülyeség. A koronával ellátott gyökér soha nem lesz olyan, mint egy valódi fog. 5-10 évente cserélni kell, rendszeres kontrollra járni, a tisztítása nehéz, főleg ha rosszul teszik fel akkor alatta szuvasodhat a gyökér és akkor mehet az egész a levesbe. Arról nem is beszélve, hogy ferdén álló fogakra egyenesen álló koronákat tenni azért nem jó megoldás, mert harapásnál más irányú erő hat a koronára és a gyökérre, emiatt egy idő után felszívódik a csont a gyökér körül (és a gyökér maga is).

Lehet, hogy ez gyors megoldás, de mint mindennek, ennek is ára van (nem csak pénzben kifejezhető).

2015. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A fogszabályzó kerülne annyiba. De akkor mégis inkább spórolok rá, mert még csak 20 éves vagyok, és amúgy egészségesek a fogaim.
2015. jan. 26. 22:32
 3/4 anonim ***** válasza:

húzassad kifelé ha vége van a fogadnak, vagy ha fáj, vagy meguntad velük a folyamatos "gernyózást"

275.000 ,- huf 1 db svájci implantátum - plusz 35-45.000 rá 1 db fog. Szórakoztatod itt magadat majd 2 évente vagy koronával 8-10 évente 28 tucat fogásszal ;DD


Végül is, kinek mi jön be ;D

2015. jan. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én az igazi fogakat preferálom, főleg ha nem rosszak

szerintem megéri az a 300 ezer

2015. febr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!