Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szemfogak tömése? Hogyan?

Szemfogak tömése? Hogyan?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy a két szemfogam között van egy kis fekete "folt", majd mikor mostam a fogam rájöttem, hogy az egy szép kis lyuk, ugyanis fáj... Akinek tömték már: Hogyan tömik? Hallottam olyat, hogy hátul fúrják meg és onnan tömik be. 2.: fehér tömést használnak?

2015. jan. 28. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
A meglévő lyukat "kitágítják", csak annyit fúrnak, amennyit nagyon muszáj, ne legyen szennyeződés, a felülete meg olyan legyen, hogy a tömés benne maradjon. Nem fehér tömést használnak, hanem olyan színűt, mint a fogad, hogy ne üssön el. Nekem sajnos sok tömött fogam van, de olyant még nem tapasztaltam, hogy hátulról fúrták volna.
2015. jan. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Ez a "fehér" (maradjunk ennél) tömés ingyenes, igaz? Úgy értem a hátulról tömést, hogy a szemfognak nem elölről esnek neki, hanem mögötte, mert a lyuk onnan jön. Ha tükörrel nézek be, akkor belül látom, hogy van egy kis sötétes elszíneződés, míg kívül semmi, csak a fogak közötti kis fekete "csík".
2015. jan. 28. 15:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Onnan fúrnak, ahonnan a lyuk kezdődik. Igen a fehér tömés ingyenes. Nyugi, szebb lesz, mint fekete lyukkal.
2015. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak amiatt aggódom, hogy mennyire lesz látható. Nem szívesen vigyorgok egy nagy töméssel (persze jobb, mint a lyuk) :)
2015. jan. 28. 15:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem is van ilyen. Nyugi, nem fog látszódni természetesen. PErsze ha te erős fénynél sokáig nézegeted,látni fogod hol a tömés "határa",de amikor valakivel beszélgetsz, stb.az 1000% hogy nem fogja látni:)
2015. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! így máris nyugodtabban megyek holnap. :)
2015. jan. 28. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!