Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fáj a fogam ha kivehetős...

Miért fáj a fogam ha kivehetős készüléket hordok? Tegnapelőtt kivették fogszabályzómat és tegnap óta hordom a kivehetős készüléket. Ti is előfordultak már hasonló helyzetekben? Szerintetek visszamenjek a fogorvoshoz?

Figyelt kérdés

#fogak #fájdalom #fogszabályzó #Kivehető készülék
2015. jan. 28. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert még nincs hozzászokva fogsorod. Idővel jobb lesz. Szerintem azért ne menj vissza, hogy kifizettessen veled közel 10e-t. Persze ha nem tudod elviselni akkor igen..
2015. jan. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, én nem hiszek a kivehetősben. Simán elképzelhetőnek tartom, hogy most, hogy nem fogja semmi a fogaid fixen elkezdenek szép lassan mozogni. Egyik ismerősöm is kivehetőt kapott retenciós kezelés gyanánt és 2-3 hónap alatt elkezdett az egyik metszőfoga "lejjebb" mozogni annak ellenére, hogy hordta. De hát mennyit is van fent a kivehető az emberen? Legfeljebb 8 órákat. Az szerintem semmire nem elég.

Én most fogok belevágni a kezelésbe, de már eldöntöttem, hogy fix, ragasztott retainert fogok kérni. Nem akarom megrizikózni, hogy több évnyi kezelés és több zsák elköltött pénz relatíve kárba menjen. Javasolnám neked ezt a verziót, de lehet ez csak az én szubjektív véleményem.

2015. jan. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem kivehetős fogszabályzóm volt, és reggel mindig fájt de pár percen belül elmúlt. Nekem használt, de nem annyira. Rögzített fogszabályzóm lesz ,mert nekem az éjszakai annyira nem használt.
2015. febr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Gondolkodás nélkül mégis visszamentem a fogorvoshoz, és szépen megjavította a keszulekemet, végre többé már nem fáj nekem. De azért köszönöm a válaszokat. :)
2015. márc. 22. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!