Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a fogtömés...

Mennyire fáj a fogtömés valamint az érzéstelenítés annak aki nem bírja a fájdalmat?

Figyelt kérdés
Az iskolafogorvosunk azt mondta, hogy kellemtlen érzés. Általában ha az orvosok ezt mondják az azt jelenti, hogy k*rvára fog fájni. Egyszer a barátnőmet kísértem fogorvoshoz és volt ott egy felnőtt nő aki sikoltozott, kiabált és sírt. Én magánhoz mennék mindenképpen.

2015. febr. 4. 21:23
 1/9 anonim válasza:
ha el van érzéstelenitve nem fáj meg se érzed :) szerintem egyáltalán nem fájdalmas... de a huzás az igen :)
2015. febr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az injekció sem fáj?
2015. febr. 4. 21:41
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos egyet húzni is kellene, mert hátrább nőtt, mint a többi. :/
2015. febr. 4. 21:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Az injekcióra tényleg a kellemetlen a helyes szó. Egyfajta feszítő érzés, de ha jól adja a doki, akkor szinte alig érezni. Szerintem azért a k*rvára fáj elég erős jelző rá. Szóval nyugi.


Töméshez - hacsak nem nagyon kicsi a lyuk - elviekben adnak érzéstelenítőt, azután pedig egyáltalán nem érzed a tömést, illetve, ha mégis, akkor kapsz még egy injekciót (ami meg már nem para, hiszen az előzőtől annyira azért le leszel zsibbadva, hogy az már ne fájjon!)


A síró, sikoltozó, kiabáló felnőtt nőre legszívesebben azt írnám, hisztizett, de én magam is félek - bár én tudok uralkodni magamon és csak csendben szenvedek :) - de ezek a reakciók igen eltúlzottnak tűnnek számomra.

Ha úgy látod, hogy normális a doki, akkor viszont az aggodalmaidat érdemes megosztani vele, illetve tőle is megkérdezni, mire számíthatsz (vagy kérni, hogy mondja, mikor mit csinál, ha attól nagyobb biztonságban érzed magad), bár az enyém pl. mondja magától is.

2015. febr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Anyukám orvosa nagyon kedves és ügyes is. Úgy kiszedte a gyökerét anyám fogának, hogy észre sem vette. A körzeti fogorvosunk ilyennel szájsebészetre küldött volna, meg nála 2 hét alatt kiesik a tömés szóval mindenképpen anyám orvosához megyek mégha drága is. Az a baj, hogy én nem bírom a fájdalmat. :/ A nőgyógyásznál is mindig "hisztizek" kicsit amikor kenetet vesz.
2015. febr. 4. 22:00
 6/9 anonim ***** válasza:
A húzás, tömés nem fáj, mert elzsibbadsz, az injekció kellemetlen lehet, attól függően, hogy hová adják be, de ez csak 2-3 másodperc és már zsibbadsz is.
2015. febr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A húzás, tömés, de még a fájdalomcsillapító injekció is fájhat rutinos dokinál 650 év tapasztalattal, ha rossz napja van vagy ha te játszod magad és nem azt teszed,amire utasítanak.


Ha nem bírod az fájdalomcsillapító injekciót, beadás előtt annak a helyét is érzéstelenítik lidokaine spray-vel!

(természetesen ez jobb kaliberű magán fogászatoknál van és nem sufnitunigosoknáé és nem sztk-n tb alapon) ;DDDD

2015. febr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én magándokikhoz járok, de egyik sem zsibbaszt injekció előtt, nem is értem miért, amikor azt hirdetik, hogy nálunk semmi nem fáj, pedig az injekcióik eléggé fájnak.
2015. febr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=20yCbYU6TmA


náluk biztos nincs lidokain spré meg inyekció, mégis elég jól viseli a pasas :D

Fel a fejjel, túl fogod élni :)

2015. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!