Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 15 évesen mozog a fogam?

15 évesen mozog a fogam?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok,utolsó fogváltásom kb. 3 éve volt!

Most vettem észre,hogy mozog az egyik kisőrlőm,azóta kb. a sírás kerülget.Alapból semmi bajom nem lenne,ha nem emlékeznék rá szín tisztán,hogy a nagyőrlőim már tutira kiestek.Az mondják,a nagyőrlőkkel 15 évesen még nincs olyan nagy baj,viszont a kisőrlőimnek már 4-5 éve el kellett volna tűnni. A rosszabbik esetben ez már 4-5 éve el is tűnt,de akkor mi lesz:(

(Tenném hozzá zárójelbe,azért vagyok totál kétségbe esett,mert elég csúnya teremtés vagyok,és az egyetlen dolog,amit szerettem magamom az,hogy legalább a fogaim szépen állnak,és nem kell fogszabályzó,viszont ha ez már csontfog,akkor kb. minden reményem elvesztem. :( )

Bízhatok benne,hogy ez még tejfog??


2015. febr. 15. 09:56
1 2
 1/13 anonim válasza:
Juuuj szegény...hát bízni bízhatsz de jobb lenne megnézetni egy fogorvossal
2015. febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy fogröntgen ezt kideríti.
2015. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
14%
Ez inkább fogínysorvadás, lehet hogy az összeset kiszedik aztán jön a protkó. Egyik gimis osztálytársamnak is ez volt. Látszólag szépek voltak de a gyökerek kezdtek elrohadni, aztán az egyik neki ki is esett. Elment fogorvoshoz ott egyből egy csomót kiszedtek, aztán a maradékot is később. Kb 1 millába fájt nekik mire lett normális protkója, ilyen álkapocsba ültetett. Szóval irány a fogorvos minél hamarabb.
2015. febr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

fogínysorvadás is lehet az oka. Paradontax fluormentes fogkrémmel sokat tehetsz érte hogy rendbe jöjjön. A fogakon a fogkő is képes az íny alatti részig rárakódni a fogakra. Ezért kimozgósodhatnak a fogak, ha túl mélyen fogköves a fog.

A helyedben egy fogröntgent csináltatnék, hogy meglássam állandó fogról van-e szó, majd ennek a tudásnak a birtokában egy nagyon jó fogorvost fölkeresnék.

2015. febr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni! Biztos vagy benne, hogy mozog? Csak mert egyszer én is bebeszéltem magamnak, aztán a fenét. :)

Abban sem lehetsz biztos, hogy minden fogad kiesett már. Simán lehet még 15 éves korban egy-egy utolsó darab tejfog.


Mindenesetre az tény, hogy foglalkozni kell a dologgal, de pánikolás helyett inkább holnap menj el fogorvoshoz, és kiderül. Amíg nem muszáj, ne ess kétségbe. Én komolyan nem hiszem, hogy a maradandó fogaid elkezdenének kihullani. Biztosan létezik a világban ilyen is, én ezt nem kétlem, de azért annyira nem gyakori, hogy ez legyen az első gondolatod.

2015. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne ess kétségbe, nem biztos, hogy nagy a baj. De tényleg nézesd meg fogorvossal.
2015. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Szia nyugodj meg nekem 16évesen esett ki az utolso tejfogam..nincs minden veszve!
2015. febr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nyugi- lehet hogy tejfog . de ha aggódsz nézesd meg
2015. febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon sokat kellett járnom fogorvoshoz,amire megkezdtem a gimit,arra lettek rendbe a fogaim(4 tömés),a természet igazságtalan,szép állás ,rossz minőség. :( Az a baj,hogy baromi korai fogváltásom volt,semmi bajom nem volt,ezért is félek annyira,hogy egy darab kósza fog viszonylag elöl(!!!)elkezdett mozogni. :( Ami még rosszabb,hogy genetika,szóval ha fejre állok se tudom megváltoztatni.(Ezt azért mondtam,mert volt már,aki tahó módon a szemembe köpte,hogy kéne fogat mosni,és nem kéne két pofára zabálni a cukrot.)


A fogkrémre mindig figyelek :)

2015. febr. 15. 14:38
 10/13 anonim ***** válasza:

A nagyorloid nem eshettek ki, mivel azoknak nincs tejfog-parjuk, az utolso tejfogak mogott nonek.

Egyebkent valoszinuleg tejfog, kellene egy rontgen, hogy hogy all alatta a marado fog, mert ha eddig nem nott, lehet, hogy rendellenesen no es kellhet fogszabi.

2015. febr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!