Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Keddtől gyökérkezelésre kell...

Keddtől gyökérkezelésre kell mennem, fáj?

Figyelt kérdés
minden fogászati beavatkozástól rettegek, huztak már fogamat, tömtek is, de viszont gyökérkezelést még nem éltem át, és fogalmam sincs mire számíthatok, dokitól kérdeztem, de természetesen annyit mondott hogy nem fáj, de valahogy nem volt elég meg gyöző, a véleményetekre lennék kíváncsi, akik már átélték ezt az ijesztő dolgot, kinek hogy maradt meg, fájdalmas volt-e stb..., ja és nem magán doki fogja csinálni hanem tb-re fog menni a dolog, ha ez számít is valamit

2015. febr. 15. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól elzsibbaszt, akkor semmit nem érzel, nekem már kétszer volt gyökérkezelésem és egyik sem fájt.
2015. febr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az számít, hogy ad-e érzéstelenítőt vagy nem. Nekem egyszer csinálta érzéstelenítő nélkül, hááát - éppen túl lehetett élni, meg nem volt az a falat kapartam fájdalmamban élmény, de - nem esett jól. A többi alkalommal kaptam érzéstelenítőt és nem is éreztem semmit. De sokat olvastam én itt a témában és nagyon fogorvosfüggő a dolog... Viszont annyira amúgy nem ijesztő ez az egész, mint amilyen a híre. Szóval nyugi! :)
2015. febr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát most már úgy vagyok vele hogy napi szinten elkezdett fájni, és csak holnapra kaptam időpontot, tehát ha azt nézem, fájjon a fogorvosnál 5 percig, vagy 10... nem tudom meddig tart a kezelés, de akkor is úgy érzem már most hogy megváltás lesz a beavatkozás akár mi is történjen..., csak hát olyan ijesztőnek hangzik a dolog... idegelés.. gyökérkezelés, gyökértömés stb..., elég visszataszító a dolog, de amúgy ez olyan doki, ha akarnám se huzná ki mert nagyon fog párti, tehát a hallottam róla illetve, láttam saját szememmel, ismerősömnek, egyik doki kihúzta volna mer már menthetetlennek tartotta, ő átment ehhez az orvoshoz, és ez a gyökérkezeléssel meg mentette azt a fogat, tehát ő mindenképp úgy van vele, hogy ad esélyt a bent maradásra, és tesz is érte hogy az bent is maradjon
2015. febr. 16. 15:31
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok: így van, amikor már napi szinten fáj, akkor megkönnyebbülés a gyökérkezelés :) És valóban jobb is, ha a doki megpróbálja megmenteni a fogat, az én dokim is ilyen.


Kitartást és jobbulást!

2015. febr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, holnap ha nem felejtem el, megosztom az élményeket... :D
2015. febr. 16. 18:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Na, túlélted?
2015. febr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
délután hatig rendelt a doki, de a munka miatt fél-hat után értem oda pár perccel, így hát már nem vállalta be, most idő pontot nem adott, de mondta ahogy tudok minél előbb menjek el, úgy hogy még 1 fog fájdalmas éjszakám lesz, de a héten meg próbálok elmenni mindenképp, mert elég nehezen tudok enni is... :/
2015. febr. 17. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!