Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kopogtatásra, hidegre, édesre...

Kopogtatásra, hidegre, édesre fáj a fogam gyökérkezelésre szorul?

Figyelt kérdés
Kopogtatásra tompán fáj a fogam. Ha hideget,édeset iszok,eszek akkor mindig nagyon belenyilal a fájdalom a fogamba de nem látom hogy lyukas lenne mert be van már egyszer tömve. Gyökörkezelésre szorul a fogam? Remélem menthető még nem kell kihúzni. 18/l

2013. aug. 6. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
A hidegre-melegre, édesre stb. érzékeny tömött fog legvalószínűbb baja, hogy a tömésből lepattant egy kis darab, így a dentin gond nélkül továbbíthatja az ingert. Ha hidegre érzékeny, az jó jel, ebből tudni, hogy még él a fog. Ugyanakkor attól is lehet érzékeny, ha rossz technikával, kemény fogkefével, erős mozdulatokkal mosol fogat. Ilyenkor ék alakban kikopik a zománc leggyakrabban a 4-5-6-os fogaknál. Ha fáj a fogad kopogtatásra az már csonthártyagyulladást jelent, ez azonban ellent mond annak, hogy hidegre érzékeny. Azt javaslom, keress fel egy fogszakorvost, aki megállapítja mi is lehet a probléma. Egy fogászati asszisztens
2013. aug. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ és a hideg érzékenységet is meg lehet akkor szüntetni? Mert az nagyon rossz érzés és engem eléggé idegesít már mert néha elfeledkezem róla és úgy bele tud nyilalni hogy a plafonon tudnék lenni. Amúgy meg van egy kis repedés is a fogam oldalán, nem tudom hogy az is beleszól e?
2013. aug. 6. 21:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűbbnek tartom, hogy a repedés miatt érzékeny ennyire. Nem tudom milyen állapotban van, majd a fogorvos eldönti mi legyen a sorsa.
2013. aug. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!