Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájás! Van egy lyukas...

Fogfájás! Van egy lyukas fogam és nagyon fáj, nem merek elmenni fogorvoshoz, mert rossz élményeim vannak! Hogy vegyem rámagam?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy màr voltam kb: 4foghuzàson,és mindig beletörték a gyökeret,pedig ebbol 2kulonbozo helyen voltam! Sajnos egyszer ugy beletortek hogy,annyira fajt: Elajultam ,a fogorvosnal! Azota nagyon fèlek elmenni,mar ha fogorvosi rendelo mellet elmegyek,mar akkor szarul vagyok :( Segitsetek kerlek hogy otthoni modszerrel hogy tudom csillapitani,a pàlinka sajnos nem segit :( Vagy ti hogy szoktatok,anyi erot venni,hogy elmenjetek a fogorvoshoz??

2015. febr. 23. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
nem tudom, eddig milyen fogorvosnál voltál, de érdemes maszek dokit keresni, akinek jó híre van
2015. febr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy fogam amiből letört egy jó nagy darabka és pár nap után nagyon fájt. Akkor ugye elmentem fogdokihoz de csak délelőtt volt rendelés és a környéken sehol nem volt fogorvos, így felhívtam és mondtam neki mi a probléma, akkor javasolta nekem a Ketodex fájdalomcsillapítót mert az lenyomja annyira a fájdalmat hogy egy éjszakát ki lehet bírni vele. Be is vettem 1 óra után már jobb volt az a fájdalom ami 2 napja tartott már megállás nélkül.

De a fogat ki kellett húzni és hidd el én is baromira féltem mert én nagyon sok rosszat hallottam arról az orvosról, de már annyira fájt az egész hogy már nem érdekelt mi lesz essünk túl rajta. Az orvos még figyelmeztetett is előtte hogy annyira szétroppant a fogam hogy nem biztos hogy egy darabba kitudja húzni roppantani meg nem akarja mert fél hogy benne marad a gyökér. Akkor ugye vésés módszert választotta az nem fájt mert már szépen elvoltam zsibbadva utána pedig határozott mozdulattal kirántotta éreztem hogy szenved vele de ő is meglepődött amikor látta hogy egészbe kibírta szedni.

Azt elhiszem hogy ennyi rossz élményed volt, nekem sem voltak jók gyerekkoromba nekem is borzalmasan elhanyagolt fogaim vannak sajnos. De a fogorvosom megcsinálta az összes lyukas fogam ami még fájt, mondta hogy még nem vészes így betömi mert azzal menthető, volt egy ami nagyon gáz volt de mivel a fogamba nagyon vékony de mély lyuk volt így mondta hogy inkább gyökérkezeli mert 22 évesen még túl fiatal vagyok a foghúzáshoz, és ha nem muszáj akkor ne legyen húzás. Azt is megcsinálta azzal megszenvedtem főleg amikor már a végleges gyökértömést kaptam de a próbatömés alatt lévő fájdalmak nem voltak pedig mondta hogy megeshet hogy fog majd fájni. Én nagyon féltem a fogorvostól de mivel körzeti orvos és magán is egybe így végül ingyenes szerencsére.

Nem tudom te merre laksz de próbálj inkább egy magánorvost keresni, átlagba 5 ezerért már húznak 8-10 ezerért meg tömnek. De ameddig nem tudsz eljutni addig vegyél egy Ketodexet sajnos nem olcsó gyógyszer 1300 körül van de az legalább még jó fájdalomcsillapító teljes fájdalom nemfog megszűnni, csak jobb lesz.

2015. febr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A parom is felt a fogdokitol, igaz o 25 eves koraig nem nagyoon volt. Csak az apjat hallgatta, hogy kinoztak. Letort 1-2 foga, gyokerig levoltak torve. Nem fajt neki, csak neha bedagadt az alkapcs, mintha cukorkat nyomott volna oda. A masodik esetnel mikor igy meglattam kezenfogtam es elvittem a dokihoz. Ciki vagy nem fogtam a kezet amig kihuztak neki az elsot. Nem erdekelt mit gondoltak masok, en igy segitettem neki, hiszen nem epp a legjobb dolog egy csak gyokerbol allo fogmaradvany kihuzasa. Nem is jott ki egyben, hiszen nem volt felso resze.

A lenyeg a lenyeg: kerj meg valakit aki elkiser, bemegy veled es tamogat. Nem ciki, es az egesz konnyebb, ha valaki segit tuljutni rajta, es legalabb nem futsz el. A sajat erdekedben minel elobb menj el.

2015. febr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Aranyosok vagytok koszonom a valaszokat,baràtnőm elszokott kiserni csak a hulye gondolataim akkor is mennek!
2015. febr. 23. 11:40
 5/10 A kérdező kommentje:
Még valami,a ketodex az vény nélkuli gyogyszer??
2015. febr. 23. 11:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Hogy vedd rá magad?

A fájdalom a mérhetetlen határokig emelkedik és győzni fog. Ennél a résznél már nem fogorvosért imádkozol, . ..

2015. febr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én még azzal szoktam magam ilyenkor vigasztalni, hogy a fájdalom csak időleges, tehát, ha fáj is kezelés, utána jobb lesz
2015. febr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Meg győztem magamat,elmegyek csütörtökön de sajnos csak akkor tudok mert a dolgozom- reggel 5tol este 8ig! De hàt pozitivan,ha ki akar menni,hadd menjen,màr fel liter palinkaval oblogettem,az sem segitett!
2015. febr. 23. 18:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel az alkohol nem fajdalomcsllapito. Neked csak jo ok az ivasra...
2015. febr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Fogra jo a palinka hidd el,régen szerinted mit csinaltak??
2015. febr. 23. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!