Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy lehetne megúszni a...

Dr.Öcsi kérdése:

Hogy lehetne megúszni a foghúzást? Szupersürgős sajnos.

Figyelt kérdés
Üdv! Anyukám egyik leghátsó fogán végeztek több csatornás gyökértömést pár hónapja, ami valószínűleg nem sikerült kifogástalanul. Eddig minden rendben volt vele, de most begyulladt, és nagyon szenved. Az orvos azonnali húzást javsolt, mint legegyszerűbb megoldást. Anyu nem akarta, inkább antibiotikumot kért, hátha menthető lenne. Szedett Dalacint 2-napig, ami szart sem ért,persze biztos több idő kell,h kifejtse a hatását, de nem bírom nézni annyira fáj neki.Fájdalomcsillpításra600-as ibuprofent szed. Az is gyengus erre. Én viszont találtam itthon Tramadolt, amit még rákos megbetegedésre írtak fel a családban. Enyhe hőemelkedése volt, és magas vérnyomása is este. Fájdalomra tuti használna. Merjek adni neki?

2015. márc. 1. 04:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kiserletezettek otthon, hanem minel elobb huzzak ki. Nem tudom miert nem szeretne esetleg fel? Vagy nem szeretne elvesziteni a fogat? De tenyleg ez lenne a biztos megoldas. Nekem is volt gyulladt fogam.. addig halogattam a kihuzasat hogy a gyulladas felhuzodott az arc uregemre es hidd el az sokkal rosszabb..

Ugyhogy kitartas neki es irany a fogaszat.:)

2015. márc. 1. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gyokertomes semmit sem er. Draga, es legfeljebb kitart 5-6 honapig.

Egyszer csinaltattam, soha tobbet. 4 honap utan ki kellett huzni, mert letort.

2015. márc. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, az orvos meg akarta menteni a fogat, de sajnos, van amikor a fog eljut abba a stádiumba, amikor ki kell húzni.Lehet fájdalmat csökkenteni, de a rossz fog dolgozik, s szív, ízület látja később a kárát. Ha meg kihúzzák, nem rombol tovább.Bár a hátsó fognak fontos tartó szerepe van a későbbi fogpótláskor, ha az orvos a húzást javasolja, akkor nem lehet elkerülni.

Mindenféle gyógyszert bekapkodni, pláne a vényköteleseket, nem volna szabad.

2015. márc. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak a Dalacint szedje, kb 1 hét alatt leviszi a gyulladást és után lehet húzni a fogát, vagy esetleg újra gyökérkezelni, ha lehet. Hátsó fogaknál, ha görbe a gyökér, akkor nem minden esetben sikerül teljesen kitisztítani és ilyenkor valóban csak a húzás marad, keressen fel egy másik fogorvost is, hogy ő mit ajánl.
2015. márc. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne kísérletezz szerintem,kihúzzák és kész
2015. márc. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.Látom sokan vagytok hozzáértők.Ha ki köll húzni,hát ki köll, csak reméltük, hogy esetleg menthető.

Megröntgenezték egy másik helyen is, a gyökértömést rontották el szerintük is,mint írta is valaki. Nem tömték teljesen végig, vagy mi, én nem értek hozzá. Ez a másik orvos azt mondta, h ő átfúrná a koronát, meg újratömné, meg MINDEN... Csak nem szeretne más munkájába avatkozni, mert akkor elveszik a garancia.


Az mondjuk érdekes, hogy eredetileg az egyik Bp.-i csúcsfogászaton, -bár mindegyik ezt sejteti magáról kb.-

csinálták, nem olyan régen, valamikor múlt nyár végén. És most rögtön húzni akarja?! Nem szokott lenni garancia ezekre egyébként? Vagy álomvilágban élek ? :D

2015. márc. 1. 19:13
 7/9 anonim ***** válasza:
A gyulladt gyökerű fogat ki szokták húzni, ott nem nagyon van mit tenni. Miből gondolod, hogy a másnak felírt rákellenes gyógyszer jó lesz neki fogfájásra, és nem lesz mellékhatása? Miért nem adod be neki az egész gyógyszeres fiókot találomra ennyi erővel?
2015. márc. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy egy általam találomra választott gyógyszeres fiókot bevenne. Pláne nem egyben, szétrágás nélkül ahogy a gyógyszerek nagy részénél a használati útmutatóban áll. Egy könnyű sütőtökpüré levest is alig tudott megenni.


Bár velem előfordult már, hogy külsőleg használva tudtam volna segíteni vele valakin. Vice versa persze.


Eszemben sem volt kísérletezni anyukámon,csak láttam, hogy szenved, és nem akarja egyből kihúzatni a fogát ami szinte épp hogy elkészült.


Ennyire talán nem voltam ötletszerű : https://www.youtube.com/watch?v=wz-PtEJEaqY


Ezért kérdeztem, hogy lehet-e bevenni tramadolt ilyenkor, mert tudom,h általános fájdalomcsillapításra jó.(Miután semmi más nem használt!) Kaptam is racionális válaszokat, Kösz, kösz !


Holnap megyünk a fogászatra de azok alapján amiket olvastam, hallottam, tapasztaltam ki fogják húzni sajna:((

2015. márc. 1. 23:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak annyit, hogy nincs egyedül a problémájával anyukád, ezért írd meg kérlek, tudtak-e vele valamit kezdeni húzás elkerülésével.

Nekem is volt 3 gyökérkezelés. Fizettem érte cc. 200 ezer forintot - nem csak a gyökérkezelésért, hanem az összes zugehörért.

Mióta hazajöttem fáj a fogam, hol jobban, hol kevésbé. Öblögetem gyulladáscsökkentő szájvízzel, ilyenkor jobb, aztán ismét előjön, de már hónapok óta. Nem merek visszamenni, mert félek, hogy húzás lesz a vége, s akkor kidobtam a számomra nagy összeget az ablakon, s újra ketyeg a pénzszámláló.

Pedig már érzek olyan tüneteket, ami a rossz fogra is fogható.

Gyors gyógyulást anyukádnak!

2015. márc. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!