Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog, közel az...

Bölcsességfog, közel az idegcsatornához, gyakorlatilag vízszintesen. Hogy szedik ezt ki, fog fájni?

Figyelt kérdés

Ma kaptam beutalód szájsebészetre, panorámaröntgenen kiderült hogy mind a két alsó bölcsességfogam gyakorlatilag vízszintesen van, és közel az idegpályákkhoz(?). Azt mondta a sima fogdoki, hogy ez elég necces, majd a sájszebés eldönti hogy érdemes-e kiszedni. Ha kiszednék az fájna? Így hogy közel az ideghez meg vízszintes.

Köszi



2015. márc. 10. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy vízszintes az nem nagy gond, mert azt könnyen kiszedik műtéttel.
2015. márc. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szamo77db ***** válasza:
100%
Nekem a bal alsó nem nőtt ki. Egyszer aztán begyulladt és a fogorvosom azt mondta, annak ott nincs helye. A rtg után kiderült, hogy vízszintesen fekve, hozzá van nőve az állkapocs csonthoz. Irány a szájsebészet, felvágták az ínyemet, letolták a fogról és utána a rendetlen fogat kifűrészelték. Aztán 6 öltést tettek az ínyembe. Persze, mindebből semmit nem éreztem, mert teljes érzéstelenítésben történt. Másnapra feldagadt az arcom, de szóltak az orvosok a szájsebészeten, hogy ne ijedjek meg, ez vele jár. Szépen elmúlt a duzzanat, egy hét múlva kiszedték a varratokat. Hát, így történt.
2015. márc. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Utána olvastam picit, és azt írták többen is hogy ha közel van az idegpályához a fog, az megsérülhet, és hónapokig tartó zsibbadás/érzékkiesés is lehet. Sőt olyan is van, akinek egész életében nem múlik ez el utána.

Ezt hogyan lehetne megelőzni?

2015. márc. 10. 16:02
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Ne hergeld magad előre.
2015. márc. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad előtte olvasni :D nekem a jobb felsőt húzták, előtte mindent összeolvastam. Kár volt, mert jött olyan, hogy beszakadhat szájpadlásom. Aztán semmi gond nem volt, be se dagadt, nem is fájt húzás után.
2015. márc. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szamo77db ***** válasza:
Ne fantáziálj, ne idegesítsd magad. Ne gondolj a legrosszabbra! Biztos van olyan, akit megkínoztak, de azért ez nem általános. Nekem is olyan szépen kiszedték, hogy nem is hittem volna, ha előre mondja valaki, hogy ezt ennyivel meg lehet úszni. Taxival akartam hazajönni, de teljesen rendben voltam és szépen hazajöttem busszal és gyalog. Fel a fejjel!
2015. márc. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hovert válasza:
Nekem is azt mondta a doktor hogy közel van az ideghez és hogy lebénulhatok fél oldalra ha belevág, ez ért ő kihúzná a nagyőrlőt a bölcsességfog elől ami tömött, de egészséges. Most akkor műttessek v húzassak? Csak rajtam áll.
2015. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!