Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Helyemben bevállalnátok az...

Helyemben bevállalnátok az összes fog eltüntetését és helyette műfogsort?

Figyelt kérdés

Szerbusztok!


20 éves lány vagyok és elég durva fogproblémával küzdök.


Igazából kiskoromban kezdődött hogy mindig apró szuvasodás megjelent 1-1 fogamon. Anyuci fogta kezem elmentünk betömettük. Sokáig így ment is a dolog. De aztán elkezdődött a hirtelen romlása a fogaimnak.

Hozzáteszem : mosom a fogaimat napi 2x, szájvizet használok


Mára sajnos eljutottam odáig hogy van ahol már nagyobbak vannak, van ahol maradnak a kicsi szuvasodások... Igazából a legzavaróbb hogy elől is szuvasodnak szinte az első 4 felül. Most is jelenpillanatban egy gyökértöméssel a számban írkálok...


NEm tudom mit tegyek :( Rengeteg van, az orvos elmondása szerint több már a rossz fogam mint a jó, ez a genetikám és ez mindig így lesz.


Kiszámoltam hogy évenként ha minden fogam tönkremegy eléggé húzós összeg (ugyanis magándokihoz kell menni a körzeti borzasztó)


Legutóbbi döntésem az lett: az összeset ki a fenébe és keresni egy megoldást hogy mit tegyenek be. Akár felcsavarozható ilyen olyan korona ez az. Annyira nem vagyok benne jártas... Szerintetek?



2015. márc. 11. 01:43
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Á kizárt. 20 évesen nehogy már műfogad legyen, nevetséges.
2015. márc. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Műfogsorom van, borzasztó. Nem csak nekem, mindenkinek az!

Vállald inkább a rendszeres drága fogkezeléseket, de ne akarj műfogsort.

Felcsavarozható koronákról sem halottam még semmi jót.

Ragaszkodj a saját fogaidhoz, mentsd meg őket, ameddig csak lehet!!

2015. márc. 11. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Jaj dahogy! Egy mű sosem lesz ugyan olyan mint az igazi. Ha nagyon gáz, akkor lehet koronát rárakni. Persze nem olcsó az sem.
2015. márc. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gömbicica ***** válasza:
71%

én is igy kezdtem(((( az első kettő felsőt tulfurták egyszer, kiesett a tömés :( aztán jött a korona.


müfogsor előtt azért vannak még lehetőségek!


korona,- netán hidak, ha pótlásra is szükség van 1-1 foghíj kiváltására-

2015. márc. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Nem kellene múfogsor addig, míg pótlásokkal megoldható a saját fog, sokféle megoldás van, ebben a fogorvos tud tanácsot adni, hogy neked melyik lenne a legjobb.


Egyébként nem sok a savad? Nekem refluxtól romlottak sorban a fogaim, szétette a sok sav, sorban lyukadtak ki.

2015. márc. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

IGEN!

AZON MÚLIK, HOGY AKAROD E MEGOLDANI A HELYZETET.

Az más kérdés, hogy 24-27 éves korodig a csontosodás zajlik így (ha lenne is a project-re 3-4 millió forintod) 20 évesen ez nem egy nyerő húzás.

2015. márc. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerbusztok újfent!

Köszönöm a válaszokat bár megvallom hogy még mindig zavarodottan állok a témához, nem is inkább bizonytalanul ez a helyes rá ...


Igazából ha szépek és egészségesek lennének mellette csak tömögetni kellene jobban benne lennék abban hogy ragaszkodjak de nekem emellett van mégegy dolog. Rettentően elvannak vékonyodva van ami letörik és rettentő érzékeny. Enni is már alig tudok.


Ezért kérdeztem ti mit tennétek hiszen én is csak rosszat hallottam eddig a mű dolgokról...


Viszont az is h 20 vagyok... meg fiatal így eléggé megakadtam a témában. A másik az anyagi vonzat is persze. Elvagyok ájulva az áraktól bár tudom ez így van ...


Nem tudom mert jelenleg marad a tömögetés és a többi viszont elég nehezek a mindennapok. Őszintén már évek óta nem mosolygok emberek előtt és ha ezt a vonzatát nézem... hogy tényleg bélyeget nyom rám ez a dolog... akkor szokott megfordulni a fejembe: "leszarom megszerzem a pénzt és így vagy úgy megválok az összestől"


Önbizalmam éppen ebből kifolyólag már a mínuszokat veri...


Biztos volt köztetek hasonló aki tudja milyen érzés amikor épp beszélni nem mersz úgy, nevetni. Eléggé fusztráló ...

2015. márc. 11. 12:48
 8/9 anonim válasza:
SZeretnél privátban beszélgetni? Ha igen dobj egy levelet!
2015. márc. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon elromlottak a fogaim. 2 évet dolgoztam hűtőtaktárban. Akkor mondta az előttem ott dolgozó hogy tönkre fognak menni a fogaim a hideg és a huzat miatt. Sokat fájt akkor a fogam mert a huzat miatt amúgy is hamar bedurrant a torkom, mandulám, fülem, fogam, de az egész álkapcsom. Addig küszködtem vele hogy a felső sort kiszedettem. Rossz is volt már mind és sokat volt begyulladva. Igaz hogy még nincs pénzem fogsorra eltéve de végre megszabadultam a heti rendszerességü fogfájástól. A kajálás nem olyan mint régen, de jobb fájdalom nélkül élni, még ha a ropogtatni valókról le is kellett mondani. Persze idővel majd szeretnék valami kafa fogsort venni, csak nem olcsó sajnos.
2021. febr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!