Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megvan fogszabályzásra a...

Megvan fogszabályzásra a beutalóm, holnap megyünk először az orvoshoz. Mennyi idő múlva fog felkerülni a fogszabályzóm? És ezallat az idő alatt miket fognak csinálni?

Figyelt kérdés

2015. márc. 11. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Az orvos dönti el... ezek szerint, holnap :) hogy mikor lesz majd a fogszabályzó feltéve... először mintavétel lesz, majd azt követően az orvos kitalálja a kezelési tervet, és megvalósítja a szükséges idő alatt a fogszabályozást. A fogszabályzót bizonyos időközönként kb havonta 1x állítják. Ne izgulj :) és gondolj arra, hogy utána milyen szép lesz a fogsorod! :) ;)
2015. márc. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :) Egyik barátom azt mondta, hogy ő mikor megkapta a beutalót, rá 4-5 hónapra tették fel neki (én ezt soknak gondolom). Erre az időre lennék kíváncsi (beutaló-felhelyezés) biztos egyénfüggő, de átlagban mennyi?
2015. márc. 11. 22:24
 3/3 anonim válasza:
Mi múlt héten voltunk megbeszélni, hogy mégis hogyan fog lezajlani ez az egész dolog. Mivel mi sztk -ban csináltatjuk, így több időt kell várni a ragasztásra, de ez az orvostól és a szabadidejétől függ. Én júniusra kaptam először időpontot, akkor lesz mintavétel. Ez nem fájdalmas dolog, csak lehet hogy egy kicsit kellemetlen lesz.Mivel nekem ki kell húzni a két felső négyesemet, ezért csak,két hét múlva kaptam időpontot, hogy legyen idő a huzásra.(de ez szintén az orvostól függ ).miután visszamegyunk, gumikat raknak a fogamra hogy összehúzza öket. Rá két napra pedig felragasztják a fogszabályzót,ami,akkor nem fáj,csak rá 2-3 órára. Utána nehezen tudsz majd enni/harapni. Minden hónapban vissza kell menni kontrollra hogy beállítsák a drótot.Hogy meddig lesz fent a fogszabályzó,az egyéntől függ. Pontos árat nem tudok mondani,de magánorvosnál 200-300ezer forint körül van,sztk-ban pedig 55ezer ft körül.(tb támogatással) remélem tudtam segíteni:) 15/l
2015. márc. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!