Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után ínyfájdalom?...

Foghúzás után ínyfájdalom? (ínygyulladás?! ) Mi lehet a gond? Többi lent.

Figyelt kérdés

A hétfőn eltávolított fogam után elkezdett fájni az ínyem a kihúzott fog mellett, és a tegnapi fogmosásnál is elkezdett vérezni az íny. Persze nem túl erősen, de észre lehetett venni.


Ami a vérzésben furcsa az az, hogy puha sörtéjű signal fogkefét ( [link] ) használok, amivel már nem lenne szabad véreznie az ínynek. Bár hajlamos a fogínyem a vérzésre, de csak a durvább sörtéjű fogkeféknél fordult elő régebben. Azokat már el is hagytam.


Olvastam valahol, hogy esetleg egy fennmaradt kis szilánk okozhat ilyet. Nem tudom.

El vagyok most keseredve, mert a foghúzásos utófájdalmak után (amik már persze valamennyire csillapodnak), még az ínyem is ráteszi azt a bizonyos lapátot a dolgokra.


Arra is gondoltam, hogy esetleg a pár napja alkalmazott jeges borogatás (kívülről) válthatta ki. Kicsit tovább maradt a hideg az arcomon.


Mi lehet a gond? Mit tehetnék? Sajnos a szájsebészetre leghamarabb a jövőhét környékén tudok már csak eljutni, beutaló híjján még ma sem eshetnék oda be, hogy esetleg egy röntgent lőjjenek újra, ami kimutathatná azt a bizonyos ínyfájdalmakat okozó szilánko(ka)t.



2015. márc. 13. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Hívd fel a szájsebészetet és mond el ezt. Ilyen esetben vszeg sürgős esetnek számít, és fogadnak.
2015. márc. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem amúgy is vérzett az utóbbi pár évben az ínyem, fogkefétől független. Aztán kipróbáltam a Paradontax-ot, mert hogy pont fogínyvérzés ellen reklámozták a tv-ben. Nekem nagyon bevált, nem vérzik már be hónapok óta fogmosásnál az ínyem. Ajánlom neked is, valószínűleg a te ínyed is olyan érzékeny mint az enyém! A Paradontax Classic-t (rózsaszín emblémás) vagy Paradontax Fluoride-t (zöld emblémás) próbáld ki szerintem ;) Ez a 2 tényleg nagyon bevált nekem.


(Lehet rátukmálós, vagy hasonló, nem, nem vagyok semmi féle fogkrémügynök, sem eladó,csupán nagyon bevált, sőt ez az egyetlen fogkrém típus ami nekem kedvez, és mivel hasonló a problémánk, ezért merem ajánlani)

2015. márc. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszöntem a válaszokat.

Egyelőre vettem be egy algopyrint, az most kiütötte a fájdalmakat, de további kínok esetén még van Algoflex Forte 600mg és Optalgin (igaz azt még nem használtam, de a puding próbája...)

Megpróbálom a hétvégét a lehető legkevesebb fájdalommal átvészelni, aztán mindenképpen meg kéne nézetnem.


#1: Sajnos a város másik részéről aligha értem volna oda időben a másik részre, így nem mentem el.


#2: Azt a para fogkrémet valamikor beszerzem mert jelenleg csak 3-3 Signal és Colgate van itthon (de legalább olyan 2 hónapig nincs különösebb gond a krémmel.). Jó, hogy ha szükség esetén van.

2015. márc. 13. 13:32
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Colgate és Signal-t én is próbáltam, semmi hasznuk nem volt. Ha íny-problémás vagy, akkor kizárólag Paradontax (rózsaszín vagy zöld), más fogkrém szóba se jöhet! :) Drágább mint a többi (1200-1600 ft 1 tubus), de elég napi 2x fogat mosni vele (max 3, annál többször nem is ajánlják a hatóanyagok miatt), kitart vagy 3-4 hétig.

2015. márc. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!