Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy töméscserék után jobban fájnak a fogaim?

Figyelt kérdés

Kezdek kétségbeesni, mert nem kevés pénzeket hagyok ott a fogorvosomnál.

Sajnos nem jártam már pár éve, akkor mentem, mikor éreztem, hogy az egyik fogam fájdogál. Hát kiderült, hogy 6-7 tömött fogamat újra kell tömni mert alászuvasodtak:(


Eddig kettő van kész, mind a kettő nagy és mély tömések lettek, a doktornő tett bele alábélelést is. Mégis, az első (3 hete volt tömve) azóta érzékeny a melegre (másra nem de arra eléggé), a második pedig ami pár napja lett betömve először rágáskor fájt majd az már elmúlt de még mindig sajog.


Eddig pedig csak néha éreztem kis fájdogálást. Most meg enni sem tudok rendesen.


Elmúlhat ez?:(



2015. márc. 13. 12:12
 1/3 anonim válasza:

Ne aggodj szerintem.

Nekem a fogam jo fele hianyzott mar ,most a legutobbi alaszuvasodas utan.

Eloszor tettek bele gyogytomest azzal nem fajt.

Mikor leveglegesitettek azota faj,kb 2honapja mar.

Mostanaban kezd mulni.

Este is fajt mindig.

Jo 2honap szerintem a normalis intervallum.Az ujfajta feher tomes meg nagyon vezeti a hot a fogba.

Hidegre melege fajni fog lehet orokre.

2015. márc. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor az a helyzet, hogy a lyukat annyira ki kell tisztítani, hogy nagyon vékony foganyag marad válaszfalként a pulpaüreg felé (ahol az idegvégződés van), így a hővezetés miatt érzékenyebb lesz a fog. Az is előfordul, hogy a kezelés közben az ideget érő inger hatására enyhe idegyulladás lép fel, ami a fog rossz vérellátása következtében csak lassan múlik el, vagy éppen fellobban.
2015. márc. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, adtak egy kis erőt, mert jelenleg már ott tartottam, hogy nem merek elmenni a többit megcsináltatni...
2015. márc. 13. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!