Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az őrület szélén vagyok, nem...

Az őrület szélén vagyok, nem értem már mi folyik itt?

Figyelt kérdés

Elmentem a fogorvoshoz még februárban, kihúzták az egyik fogamat.


Aztán 1 hétre rá betömték egy másik fogamat, fénnyel kötödő töméssel, aminek hihetetlenül csúcsszuper felülete van... de a belső oldalon, ahol a fogam és a tömés találkozik nyers, nincs eldolgozva, és nagyon zavar! Ezzel mit tud csinálni a fogorvos? Megint betömi? Vagy szimplán megtudja oldani hogy ott ne legyen ilyen? Csak mert amit betömött az már egy rosszul tömött fog volt!!!


Aztán a kihúzott fogamban benne maradt egy gyökér!!! Nem zavar már, nem is fáj, majd megmondom neki is! Most azzal is mi lesz? Kihúzza vagy sebészet?


Ez az a "havi 1x jöhetsz tömetni" típusú fogorvos mert számára így ingyenes... nem értem. Az biztos, hogyha a rosszul tömött fogamra is 1 hónapot mond, én ott helyben lecsapom, mert 1 év garit kell hogy vállaljon!


Szóval e-hónapban már nem látnak szívesen a rendelőben, mivel még nem telt le az az 1 hónap, és még van egy fogam amire kaptam már időpontot...


Az a baj, hogy az a fogam, az nagyon zavar, folyton piszkálom, mivel érdes, mármint a nyelvemmel és hihetetlenül megtud fájdulni a fejem tőle, mert belefárad az agyam a piszkálásába.


A benőtt fogamat, amire azt mondta: "ne nyúljunk hozzá" nem is említeném, rad7-es elvileg (azaz jó szuvas), félig benne van az arcüregembe - mondjuk erészről tényleg nincs probléma, mert "még" nincs panasz - de vérzik napi szinten mondhatni és duzzad is néha. Most legyen ez a legkevesebb...


2015. márc. 21. 22:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el rendes orvoshoz? Másikhoz.
2015. márc. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Tömés: Ha éles, le lehet csiszolni, csak szólni kell a fogorvosnak mert ezt igazán te érzed.


Foghúzás: Miből gondolod hogy bennmaradt egy gyökér? Ha tényleg van ott valami, akkor nem múlt volna el a fájdalom - másrészt ha a doki észreveszi, akkor azonnal kiszedi vagy ha nincsenek megfelelő eszközei elküld szájsebészetre.


"havi 1x jöhetsz tömetni" típusú fogorvos mert számára így ingyenes - A fogászati alapellátásban minden kezelésnek meghatározott pontszáma van, amit százalékba számolva havonta lejelentenek a fogorvosok. De ha túllépik a 100%-ot, akkor a fogorvosnak büntetést kell fizetnie. Tudom, sz*r a rendszer, aki kitalálta az orvosi rendelőben még tuti nem volt (lehet szidni az oep-t).


Félig bent az arcüregben? Nem túlzol egy kicsit, mert egy beteg fog az arcüregben pokoli fájdalmas tud lenni. Lehet hogy arra vár hogy lemenjen a gyulladás. Ilyenkor ugyanis egy darabig nyitva hagyják a fogat, had ürüljön aminek ürülnie kell.

2015. márc. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

kisváros, 2-3 ezer fős, nem hiszem hogy olyan sok tömést kéne bejelenteni, egyébként pedig kaptam választ az OEP-től, nincs limit vagy bármi egyéb, egy probléma lehet:


"ugyanazon fog ugyanazon felszínére egy éven belül ismételten nem jelenthető tömés, mégpedig azért, mert a fogorvos egy éves jótállást kell hogy vállaljon"


Másrészt, a felső rágófogam szinte alig nőtt ki, a 3. fogorvos mondta, hogy ne nyúljunk hozzá, mert fent van és nem lent - másrészt pedig aki kihúzta volna, az pedig az pedig már eldöntötte, hogy inkább fogszabályzóval húzassam le lassan.


A gyökeret meg onnan tudom, hogy ha belenyúlok a számba, a gyógyuló ínynél van egy szúró valami, ami befelé hajol a nyelvem felé, de nem szúr, mivel benőtte az íny. (addig fájt, amíg be nem nőtte.)

2015. márc. 22. 12:07
 4/15 anonim ***** válasza:

De sajnos van limit. És akár mekkora is a körzet, sosem lehet előre tudni hogy az adott hónapban hány tömés lesz illetve hány akut eset. Előfordulhat hogy a hónap utolsó napján 20-an jönnek feldagadt arccal és a pontoktól függetlenül mindet sürgősségi esetként kell elszámolni (vagyis elsőbbséget élveznek a töméssel szemben).

Persze az oep-nek nem érdeke hangoztatni hogy hogyan korlátozzák az orvos munkáját. Rábízzák az orvosra hogy vagy elküldi a beteget (ha nem akut), vagy ellátja és a számítógépes rendszerbe hamis időponttal elsején írja be. Egyébként az időkorlát túllépését meg lehet úgy is oldani hogy más tevékenységet írnak be és a megjegyzésekbe odaírják hogy valójában mi történt. De ha csak finírozni-polírozni kell, az amúgy is más tevékenység, mint a tömés.

A benőtt fog: először azt hittem úgy érted, benntörött (vagy elszuvasodott) és ránőtt az íny vagy benyomódott. Ilyenkor jobb megkérdezni egy fogszabályzós szakorvost, hogy fel tudná-e tenni rá a brackettet ami lehúzza, vagy tényleg jobb lenne eltávolítani (csak szájsebész tudná kivenni). Akár az is lehetséges hogy beavatkozás nélkül a bölcsességfog szépen kitolja. Kétlem hogy egy általános fogorvos hozzá nyúlna, mert ehhez mindenhogyan komolyabb felszerelés kell.

A bennmaradt szilánk megint olyan amit vagy a fogorvos vesz észre vagy csak a beteg. Ha már benőtte az íny, akkor erre is az a legbiztonságosabb ha szájsebész veszi ki (neki van kautere és profibb sebészi eszközei).

2015. márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

bölcsességfog nehezen tolja ki, mivel felső rágófog, és a bölcsességfogam ami szintén nem nőtt ki csak úgy, mint egy "duzzanat" feltolta az ínyt, de az egyáltalán nem is látszik, és az alul van másik oldalt.


Ezt a fogat ki kell venni, nem kihúzatni lassan, ha valaki ezt megemlíti hogy "fogszabályzó" akkor ott utoljára voltam, és átlagban ott is hagyom.

2015. márc. 22. 18:03
 6/15 anonim ***** válasza:
"Ezt a fogat ki kell venni, nem kihúzatni lassan" Ezzel vigyázz, mert ha ilyet mondasz egy orvosnak, lehet hogy ő fog kiküldeni a rendelőjéből. Egyébként ha kihúzzák, akkor ott egy saját fogad van, ha kiveszik, akkor oda nemcsak fogpótlást kell tervezni, hanem csontpótlásra is valószínűleg szükség van. Ez pedig kizárólag a szájsebészet tárgykörébe tartozik.
2015. márc. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
:-) Egyetértek. Ha ennyire értesz hozzá, elmehetsz egy magán orvoshoz is, aki kérésre pénzért megcsinálja neked a klasszikus " megcserélni az alsó-felső nyolcast" is.
2015. márc. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

nem kell csontpótlás, fogpótlás pedig opcionális, eddig se használtam azt a fogam - mivel nem nőtt ki - így rágni nem tudok vele.


ha kihúzzák, akkor megnyílik a sinus - vagy szájüreg, és egy varrat ideiglenes behelyezésével összeforr az íny 1-2 héten belül.


3 fogorvos mondta el, a kihúzás menetét, szerinted én beszélek magamtól? csak hát, egyik se vállalta, sőt, egyik se akart elküldeni szájsebészetre.


Természetesen röngten alapján jutottak erre a döntésre. Örülök hogy itt mindenki fogorvos csak "én nem" és én beszélek hülyeségeket.


Példának okáért volt egy hátsó rad7-es fogam amit nem kezeltek le időben - csak ideiglenes töméssel - így ki kellett húzni fél éven belül, mert annyira elszuvasodott, na most kérdés, hogy a felső fogam akkor mennyire lehet szuvas, ha már az alsó ilyen gyorsan feladta magát!


Így hogy a vége látszik ki csak, senki nem fogja betömni.

2015. márc. 23. 19:27
 9/15 A kérdező kommentje:
A fogorvosok szerint az, hogy állandóan vérzik, folyton feldagad, ha kedve van begyullad, hogy piszkosul el van szuvasodva - mivel lehetetlen normálisan ápolni, és állandóan kellemetlen szagot okoz a szájban, illetve szájízt, teljesen normális, ezzel nem kellene semmit sem csinálni míg "komoly" gondokat nem okoz. - biztosan igazuk van akkor ugye?
2015. márc. 23. 19:30
 10/15 anonim ***** válasza:
El kell menni szépen magánhoz, kicsengetni neki egy százast és azt csinál, amit óhajtasz, nem itt siránkozni. Vagy húzzuk ki mi? Egyáltalán mit akartál megtudni ezzel a kérdéssel? Merthogy konkrét kérdes nem volt,csak panaszáradat. Sajnálom, hogy így jártál, de nem itt fogsz segítséget kapni.
2015. márc. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!