Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Begyulladt? Mikor múlik el?...

Begyulladt? Mikor múlik el? Hogyan kezelhető itthon?

Figyelt kérdés

Csütörtökön (19-én) kihúzták a jobb felső 8-asomat, csináltak orrfújási próbát, és volt átjárás, tehát kijött a levegő a fog helyén. Nem varrta össze a doki, csak rá kellett harapnom egy gézdarabra fél óráig. Ez rendben is volt, nem vérzett utána. Viszont azóta fáj az arcüregem jobb oldalt, és már a fülem is elkezdett fájni egy napja, pedig a seb helye már érzésre begyógyult, az nem is érzékeny.

Van, aki ilyen helyzetben tapasztalt hasonlót? Mit lehet tenni és mennyi idő alatt múlik el? :s


Köszönöm előre is!

18/l



2015. márc. 22. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Adott antibiotikumot? Nem irányított el szájsebészetre? Holnap első dolgod legyen a szájsebészet vagy most azonnal keress fel egy fogászati ügyeletet - ha nincs is varróeszközük, beutalót tudnak adni.

Addig is kerüld a tejes-tojásos ételek fogyasztását és a dohányzást. Enni a másik oldalon egyél és este óvatosan tisztítsd a seb környékét.

Egyébként milyen orvos csinálta ezt? Ilyen esetben azonnal össze kellett volna varrni. Sőt sebészi háttér nélkül amúgy is kockázatos egy felső 8-as eltávolítása.

2015. márc. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szájsebészeten voltam. Ez már a második bölcsességfog-húzásom volt, de legutóbb a bal alsót húzták (azt varrták is, mert műtéti eltávolítás volt). Amit most húztak, az már félig kinn volt, tehát nem műtötték, ezért mondta is, hogy nem kell varrni. Nem adott antibiotikumot, azt múltkor írt fel, de nem váltottam ki (nem volt rá szükség), a mostaninál viszont fájdalomcsillapítót sem adott, mert mondta, hogy nem lesz rá szükség. Betartottam, amiket írt/mondott, a seb begyógyult, de még most is inkább a másik oldalon rágok, nem öblögetek, de rendesen mosom, tisztítom a seb környékét. De ha nem múlik el, kénytelen leszek elmenni dokihoz. :(
2015. márc. 22. 17:20
 3/8 A kérdező kommentje:
De egyébként nem váladékozik, nem érzem rosszul magam, lázam sincs, csak fáj, főleg a fülem, de az arcüregem, meg picit a torkom is (nyeléskor). Lehet, hogy semmi köze a kettőnek egymáshoz, csak valami felső légúti vacak? Persze nem akarok találgatni, majd megyek dokihoz, csak azért nem mindegy.
2015. márc. 22. 17:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Foghúzáskor előfordulhat hogy a környező izmok begyulladnak (főleg b.fognál), ezért lehet fájdalmas nyelés, szájzár vagy arcduzzanat is. Az viszont nem normális hogy az orrpróbánál levegő jön az üregből (szörcsögő hanggal és buborékozva). Az ilyet össze kell varrni, különben befertőződik az arcüreg.
2015. márc. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha jársz még erre leírnád légyszíves mi lett a vége? Elmúlt a fájdalom magától?

2015. máj. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, elmúlt, voltam kedden fogorvosnál és szájsebésznél is, egyik se mondta, hogy baj lenne vele, szépen rendbe jött. Itthon azért előtte öblögettem meleg, sós vízzel, szedtem rá cataflamot, meg kenegettem foghagymával, evés után mindig fogat mostam, alaposan tisztítottam a sebet, gondolom, ez sokat segített. :)

2015. máj. 31. 19:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy írtál :)

Nekem szerencsére nem szakadt be az arcüregem, viszont a fog helye sajnos még mindig fájdogál (péntek reggel húzta ki), remélem lassan ez is elmúlik :/

2015. jún. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Biztosan. :) Jobbulást!
2015. jún. 2. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!