Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelésnél tényleg csak...

Gyökérkezelésnél tényleg csak az első alkalommal szoktak szurit adni, érzéstelenítés céljából?

Figyelt kérdés

A fogorvosom ma betömte az egyik fogam, amelyikkel már régóta gond volt, de azt mondta, ha rosszabbodna, akkor nincs más út, gyökérkezelni kell.


Az esetem azért problémás, mert nálam egy injekció (nem csak fogorvosnál, bárhol) úgy néz ki, hogy megkapom a szurit, kimegyek, és ha érzem, hogy elkezd dolgozni a szervezetemben, akkor azonnal lesápadok, lever a víz, összeesek, és vízszintbe kell magam helyezni, vizes borogatás a homlokomra, majd valami édes, például cukor, hogy helyreálljanak a dolgok.


Szóval gyökérkezelés esetében (ami több hétig is eltart) ezt nem merem bevállalni minden egyes alkalommal, akkor inkább egyszer adjon szurit és húzza ki.

Viszont ha csak az első alkalommal szoktak adni (ahogy olvastam elég sok helyen), akkor még kibírom.


Tapasztalok, vélemények? Esetleg más megoldás érzéstelenítésre?



2015. márc. 23. 17:54
 1/5 anonim válasza:

Gyökérkezelésnél nem adnak injekciót. Hiszen ha ad nem érzed azt, hogy már nem érzel fájdalmat.

Ugye kiszedi a begyulladt..stb ideget a fogból, egy pillanatra fáj, nem vészes szerintem nekem eddig 5 fogam gyökér-kezelték. sosen kaptam injekciót.

2015. márc. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol mi a szokás, de a páromnak mikor gyökér-kezelték a fogát akkor kapott érzéstelenítőt.


Nem lehet, hogy allergiás vagy az érzéstelenítőre? Mielőtt beülsz a székbe mindenféleképpen mond el az orvosnak, ő biztosan tud alternatív megoldásokat. De az biztos, hogy muszáj szólnod a problémádról, hogy az orvos jobban körüljárja a kérdést, nehogy valami baj legyen, mert lehet, hogy az a lefekvős-cukros segítség egyszer nem fog segíteni, aztán csak gond lesz neked is meg az orvosnak is!

2015. márc. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én úgy olvastam/hallottam, hogy csak elhalt fog esetében nem szoktak adni, egyébként igen.
2015. márc. 23. 18:12
 4/5 A kérdező kommentje:

Legutóbb 7-8 éve kaptam injekciót, 2 fogamat is húzták. Azóta is ugyanahhoz a fogorvoshoz járok, szóval tud a problémámról, de mindenki azt mondta, csak azért van a rosszullét, mert nagyon izgulok és félek (akkor 14 éves voltam).

Viszont aggódom, hogy ez ugyanígy meg fog ismétlődni most is, ha sor kerül az injekcióra.

2015. márc. 23. 18:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly csak az első kezelésnél adtak injekciót, mert az anélkül nagyon fájt volna, utána kaptam bele egy gyógyszeres ideiglenes tömést és egy hét múlva injekció nélkül kezelte már, semmi fájdalmat nem éreztem.
2015. márc. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!