Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen az epidurális érzéstele...

Milyen az epidurális érzéstelenités? Mi szól mellette és mi ellene? Első szülésem lesz 21 éves vagyok. Kérjem-e vagy sem? 30. hetes vagyok az utóbbi hetekben megnövekedett a folyásom mennyisége normális ez?

Figyelt kérdés
2009. jan. 12. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Az edáról megoszlanak a vélemények. Én kaptam, bár nekem nem használt. Nem zsibbadtam el! De ez nagyon ritka. Én azon a véleményen vagyok, hogy kérjél! Minek fájjon ha nem muszáj? Ha esetleg nem éreznéd majd a tolófájásokat majd úgyis szól az orvos vagy szülésznő, hogy mikor nyomj.

2009. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első szülésemnél én is kértem, nekem semmiféle kellemetlenségem nem volt miatta sem akkor, sem később. Jó időben adták be, úgynevezett sétáló eda volt, végig fent lehetett, sétáltunk, persze infúziós állvánnyal, ami nem volt mindig egyszerű, de nagyon jó volt, hogy nem kellett feküdni. A folyás szerintem nem gond, nekem is volt, de azért kérdezz rá a dokira.
2009. jan. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Én is most fogok szülni (4 hét múlva). Megkérdeztem a dokitól azt mondta,h. valakinek kifejezetten javasolják valakinek meg nem adnak ha kéri sem. Majd ott meglátjuk szülés közben,h. hogy mennek a dolgok. Attól függ,h. mennyire vagy kitágulva mennyire gyorsan tágulsz egyáltalán stb... Ha már nem sok van hátra akkor nem szoktak adni.

Állítólag olyan is van,h. leállítja a fájásokat vagy ha rosszul adagolják akkor nem érzed a tolófájásokat sem (mert azt már érezni kell sajnos)és nem tudsz nyomni aminek lehet császár a vége.

De ha lesz rá mód én biztos kérni fogom! Sztem jó dolog de tényleg nem tudhatod előre.


Üdv:

36 hetes kismami

2009. jan. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
én még tapasztalatból nem tudok beszélni, még nincs saját gyermeket, de azok alapján, amit itt elolvastam más anyukáktól, össze lehet szedni az epidurálról kialakult véleményt... a legtöbbek szerint semmilyen hátránya nincs, nincs rossz hatással a babára, sem rád.Ritka esetekben annyi fordulhat elő, ha rosszul adják be, csak féloldalas az érzéstelenítés, ami elég kellemetlen lehet. Én úgy döntöttem, ha a nagy kérdés előtt fogok állni, érdeklődni fogok az orvosomnál, kb mennyi ideig fogok vajúdni, ha rövidre tippeli majd az időtartamot(max 5-6 óra), akkor megpróbálom véghez vinni mindennemű érzéstelenítő nélkül e nagy tettet :) de ha hosszabbra, akkor mindenképp kérni fogom az epidurált.(a gáz teljesen felesleges, ugyanúgy fáj tőle, csak bekábulsz egy picit, amitől még koncentrálni se tudsz)... persze az előzetes eltervezésben nem szabad 100%-ig hinni, mert ott és akkor bármi közbeszólhat, és esetleg el kell térned a terveidtől. Az is meglehet, hogy te ott és akkor úgy érzed majd, hogy arra a pár órára is kell az eda, és kérni fogod.Még szerencse, hogy ezt nem muszály napokkal előtte eldönteni, hanem elég akkor :) Remélem tudtam segíteni valamit, könnyű szülést és jó babázást :)
2009. jan. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

szió

en is hasonloan vivodok, mint te. az, hogy a gerincembe belenyomjak az erzestelenitot, az eleg veszelyes dolog, ha rosszul csinaljak..ezert kell bizni a dokiban.

viszont sok jót hallottam felole.

en arra jutottam, hogy a 37. het fele konzultalok a nodokimmal ezugyben, ha javasolja, és ha idoben be tudjak adni, akkor nem leszek ellene, bar valoszinuleg vajudaskor én mar semminek nem leszek ellene :D


a folyas mennyisegenek megnovekedese teljesen normalis, ne aggodj! (nekem egyaltalan nem volt folyasom, a 29. heten lett, mentunk is a korhazba, mert feloras gorcsom is volt, és azt hittem a nyák az.. )

2009. jan. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én EDA-s vagyok. Nekem 10 óra vajúdás után nulla tágulás. Próbálta a doki szétfeszíteni a méhszájat de nem ment. Azt mondta ha nem tágulok császár. Mivel nekem volt egy protkecióm szurtak egyet. Hát annál a fájdalomnál az ember már nem is érzi a szúrást a hátán. De segitett mert ellazult a máéhszáj kitágult és rendesen megszültem. Semmivel sem érzem magam kevesebbnek ezért. Engem ez mentett meg a császártól. De általában az orvos dönt az EDA-ról.

Nekem bevált!

2009. jan. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 4 hónapja szültem edával. Időben és jól adták be, így még pihenni is tudtam a tolófájások kezdete előtt. Nekem meg se fordult a fejemben, hogy anélkül szüljek, pláne mikor már erős fájásaim voltak--mert csak akkor adják be, mikor már érzed, mi ellen adják. Szóval én mellett vagyok teljesen, ha már van rá lehetőség, akkor mindenképp, viszont lényeges, hogy hogyan adják be.
2009. jan. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Eda nélkül szültem a kisfiamat, és fájt de nem volt vészes. Én nem is akartam edával szülni, akkor nem lehet mozogni. Én a következőt is eda nélkül szeretném.

Üdv15 hós kifiu anyukája.

2009. jan. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Sok embertől hallottam hogy jobb nélküle így úgy döntöttem nem fogok kérni de közbe kiderült hogy itt a kórházba epidurális érzéstelenítést csak császármetszésnél alkalmaznak

2009. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsát!!!
2009. jan. 12. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!