Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megmenthető a fogam?

Megmenthető a fogam?

Figyelt kérdés

Ma reggel reggelizés közben észrevettem hogy letört a jobb felső 4-es fogam külső fele. Kb 4 hónapja lett betömve.. Nem volt gyökérkezelve, de szerencsére most sem fáj.

Milyen megoldások vannak a fog pótlására, megmentésére? Ilyet valamilyen speciális töméssel meg lehet még menteni?


2015. ápr. 2. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem megmentettek. ugyanilyen volt nekem csak eves kozben tort le. viszont voltak jele, pl. neha verzett ott az inyem fajt, begyulladt.. de erdekes modon miutan letort "kitisztult" magatol, elmult a gyulladas, es nekem sem fajt, bar a hidegre erzekeny volt. nekem ugy tomtek be hogy rahuztak valami henger alaku gyurut es abba nyomtak a fogtomo anyagot. azota nincs panaszom ra, ennek mar 4 eve, de szerinte nem fog orokke tartani :)
2015. ápr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

akkor kvázi kaptál egy sima tömést csak egy jó nagy kiterjedésüt? sztk-ban csináltattad v. magánban?

mennyibe került?

2015. ápr. 2. 09:14
 3/4 anonim ***** válasza:
olyan 40-60 közt menti meg egy átlagos magán orvos, miután hintába tett. Ha megoldásokban gondolkozol az ennél picit drágább lesz ..
2015. ápr. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fiamnak gyökérkezelték, csapot tettek bele és koronát hőztak rá. A sima tömés nem biztos, hogy megtartaná a fogat, letörhet újra. ez kb 40ezer ft összesen magánnál.
2015. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!