Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömött fogam fáj. Váltsak...

Tömött fogam fáj. Váltsak fogorvost?

Figyelt kérdés
Közép iskolába járok, iskolafogorvos megjegyezte hogy 2-3fogam szuvas (2fog között). Kötelező volt visszamenni, így hát elmentem. Megcsinálta a jobb alsó rágófogamat, ha rágok vele fáj, bal alsót megcsinálta 1hét elteltével kiesett a tömést. Jobb fent a szemfogam közötti rést kifúrta majd betömte, 1hét múlva visszamentem vele, hogy fáj. Ő elkezdett panaszkodni hogy már pedig az jó, nincs vele gond és kárbaveszne az anyag, hogy ha ő azt kicserélné. Rá 1 hétre már nem bírtam a fájdalmat és megint szóltam neki, akkor kifúrta újra és betömte ugyanúgy. Ugyanúgy fáj, semmi változás, van hogy ha semmit nem csinálok vele akkor is fáj, ha szívom akkor elviselhetetlen fogat mosni pedig már-már alig tudok.. Mi baja lehet a fogamnak, mit lehet tenni? Privát fogorvosra nem akarom anyámék pénzét szórni..

2015. ápr. 19. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fájt amúgy a lyukas fogad?

Lehet hogy akkor gyökérkezelni kell.

De nem muszáj az iskolai fogorvoshoz menned..

Menj körzetihez, lehet jobban fogsz járni. :)

2015. ápr. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Előtte egyáltalán nem fájt,csak mivel metsző fog, látszott rajta a lyuk és zavart.Az iskolaorvos a körzeti is sajnos..
2015. ápr. 19. 23:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor kénytelen leszel privát orvoshoz menni, nem normális, hogy ennyire fáj.
2015. ápr. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A "kárba veszett anyag"-ot valószínűleg a foganyagra értette. Minden tömés/újratömés alkalmával el kell távolítani a teljes tömést és így egy pici mindig lejön az értékes foganyagból is.

Nem tudom, hogy ezt mondta-e neked a doki, de tömés után 6-8 hétig hidegre, melegre, nyomásra érzékeny lehet egy tömött fog, tehát nem kellene egy hét után pánikolnod.

2015. ápr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Pontosan ezt mondta: "Nagyszerű.. kárbaveszett idő,munka és anyag. Ráadásul 2x dolgozhatok.." szóval valószínűleg a tömőanyagra gondolt.


Ez mához 2hónapja volt, szóval nem pánik :)

2015. ápr. 20. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!