Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Holnap megyünk fogorvoshoz az...

Holnap megyünk fogorvoshoz az osztállyal, nagyon le fog szidni? :S

Figyelt kérdés

Nagyon durvák a fogaim sajna :S

[link]

:S Szerintetek mit fog mondani? :S

14/L



2015. ápr. 29. 22:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
43%
A fogorvos sajnos nem sértegethet téged, de én fogász hallgatóként megmondom neked, hogy ocsmányak a fogaid, ilyen trehány embert bottal nem piszkálnak meg. A mégrosszabb hír az, hogy nem csak a fogaid undorítóak, de olyan taszító szájszagod lehet, mint a hónapos reteknek a pöcegödörben. Innen megmondom, hogy te hírből sem ismered a fogkefét. Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy aki ennyire szembetűnő dolgot, mint a fogait így elhanyagolja, annak milyen állapotban lehet a többi testrésze? Rengeteget kell tömni, az biztos. De én a helyedben mélységsen szégyellném magam, hogy 14 évesen rohadnak a fogaim...Tudsz te még rágni egyáltalán fájdalom nélkül?
2015. ápr. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Jézusom. Remélem kamu kérdés. Nem szép ilyennel viccelődni.
2015. ápr. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
57%
Azt a büdös... hogy tudsz egyáltalán így élni? Már bocsánat. Normális esetben ez iszonyatosan fájdalmas lehet.
2015. ápr. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Ha azt mondják, ez egy hatvanas cigányasszony fogsora, azt könnyebben elhinném, mint azt, hogy egy 14 éves kislányé. Elképesztő..
2015. ápr. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Úristen...hát a fele ki van rohadva...
2015. ápr. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
egyfelől kamu másfelől anál dirr-durr lesz a vége
2015. ápr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%
Anál? :D
2015. ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
61%
Ha ez nem kamu kérdés, akkor a szülő felelős ezért. Ezek a fogak nem most hirtelen romlottak el. Kezeltetni kellett volna időben. 14 éves az gyerek még.
2015. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
61%

Ha kamu, akkor nem vágom, mi értelme van.

Ha nem kamu, akkor sürgősen csináltasd meg, mert 18 éves korodra nem lesz egy darab sem!

Nekem se szép a szám, de legalább járok fogdokihoz hogy rendberakja...neked is fontos lenne!!

16l

2015. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Ha hasonló mentalitású fogorvost fogsz ki, mint amilyen az első hozzászólóból is lesz (ha lesz), akkor elképzelhető, hogy hasonló dolgokat fog a fejedhez vágni, mint amit ő is ide leírt.

De ha picit is normálisabbat, akkor csak elmagyarázza, hogy rendbe kéne őket hozatni, kezelésekre kellene járnod.

Egyrészt amit már a többiek is írtak, 14 évesen nem csak a te hibád, sőt, nagyrészt a szüleid hibája, hogy ilyen állapotba kerültek a fogaid. Másrészt egy normális fogorvos úgy áll a dolgokhoz, hogy nem azt nézi, mit rontott el a beteg, miért vannak olyan állapotban a fogai, amilyenben, hanem azt nézi, hogy ott van a székében és ez egy nagyszerű lehetőség, hogy meggyőzze és elmagyarázza neki, hogy változtatni kellene a dolgokon.

Én legalábbis mindig így állok a dolgokhoz, szintén fogorvostan-hallgató vagyok.

Soha nem értettem, hogy az ember mit vár, ha fogorvos akar lenni, hogy majd mindenki makulátlan fogakkal megy oda? Nem extrém durvák a fogaid, előfordulnak az ilyenek már 14 éves korban is, sőt korábban is. Javaslom az első válaszolónak, hogy váltson egyetemet, ha ilyen száj láttán a "pöcegödör" meg a "bottal sem piszkálnám meg" dolgok jutnak az eszébe. Mert hallottam már én is, ahogy ugyanezeket mondja egy fogorvos egy 9 éves kislánynak...a kislány csak úgy potyogtak a könnyei. Majdnem elsüllyedtem az orvos mellett, óra után meg én is bőgtem az öltözőben, úgy megsajnáltam a kislányt. Az orvos semmi mást nem ért el vele, csak borzasztóan megszégyenítette és jó eséllyel 10-20 évig nem megy a kislány fogorvos közelébe se.


Remélem nem lesz rossz élményed, normális orvoshoz mentek.

14 évesen már elég nagy vagy ahhoz, hogy megértsd, változtatni kellene a dolgokon. Félni nem kell, a kezelések többsége teljesen fájdalommentes, a többi pedig csak kellemetlen. :)

Ha valami kérdésed van, nyugodtan írj privit, válaszolok rá. :)

2015. ápr. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!