Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Holnap megyünk fogorvoshoz az...

Holnap megyünk fogorvoshoz az osztállyal, nagyon le fog szidni? :S

Figyelt kérdés

Nagyon durvák a fogaim sajna :S

[link]

:S Szerintetek mit fog mondani? :S

14/L



2015. ápr. 29. 22:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2015. ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
45%
Kedves 10-es! Részben igazat adok neked, nem véletlenül írtam, hogy a fogorvos nem fogja sértegetni a páciensét. A jövendőbeli betegeimmel (mert egyelőre nem te döntöd el, ki alkalmas fogorvosnak és ki nem) soha nem beszélnék így, de az a véleményem, hogy egy anonim oldalon úgy jár mindenki a legjobban, ha őszintén elmondjuk a véleményünket és nem virágnyelven utalgatunk rá (amit a páciens vagy megért vagy nem). A kislány eleve úgy tette fel a kérdést, hogy abból egyértelműen érezhető, hogy 1. ő is látja, hogy valami nagyon nincsen rendben 2. ő maga is tudja, hogy valamit ő hibázott. A harmadik dolog pedig a következő: ha egy 14 éves gyerek elég érett ahhoz, hogy szexuális életet éljen (több az ilyen, mint gondolnánk), akkor ahhoz nem elég érett, hogy rendesen megmossa a fogait? Hogy is van ez? Az általad hozott 9 éves kislány példája 2 szempontból is sántít. 1. Egy 9 éves gyereknek még nem biztos, hogy van olyan kézügyessége, hogy egyedül tudjon fogat mosni, nem is beszélve arról hogy ennyi idősen még én magam is előadtam otthon szüleimnek, hogy persze persze megmostam a fogam, miközben nem, mert ilyen kis korban egy gyerekben nem érett még meg a fogápolás miértje. A másik hiba a dologban pedig az, hogy a fogorvos valóban egy tahó volt, ahogy korábban írtam, én sosem beszélnék így a pácienseimmel. Itt semmi értelme előadni a jófejkedést, azt gondolom, hogy a kérdező igenis tudja meg, hogy milyen állapotban van a fogsora és más ezt hogy látja. És itt szeretném kihangsúlyozni azt, hogy a kérdező is jobban jár, ha időben megtudja, hogy nem a genetika meg hasonlók miatt néz ki így a fogsora, hanem a 100%-os elhanyagoltság miatt. Ugyanis én tartok attól, hogyha a a fogorvos majd virágnyelven szépen elmagyarázza, hogy mit kéne csinálni, abból nem feltétlen fogja megérteni a kedves kérdező a probléma súlyát, tekintve, hogy a szuvas fogú emberek döntő többsége a genetikájára hivatkozva nem ápolja rendesen a fogait. És szeretném még egyszer kihangsúlyozni, egy anonim oldalon mindenki azzal jár a legjobban, ha nem köntörfalazunk, mert annak semmi értelme, hogy előadod a jófej, hú de empatikus leendő fogdokit, amiből a kérdező pont annyit ért meg, hogy én bunkó vagyok, te jóarc, a fogorvos meg majd megold mindent, hú ezt is megúsztuk. Ami egyáltalán nem biztos, mert a képre rápillantva sem túl biztató a helyzet, ki tudja, hogy milyen állapotok uralkodnak odabent...
2015. ápr. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%

Nem virágnyelven kell utalgatni rá, ki lehet jelenteni, hogy "igen, valóban eléggé el vannak hanyagolva", de ezzel le lehet zárni a témát. Nem kell pöcegödör, a bottal sem piszkálna meg senki, meg hasonló tahó dolgok.

Nem játszom meg az "hű de empatikus embert", én így gondolom, ahogy írtam. Gyűlölöm, amikor orvos/orvostanhallgató szájából azt hallom, hogy ez meg az a beteg mennyire undorító. Nem mondom, hogy én bizonyos dolgokat nem tartok undorítónak, de épp ezért nem azt a szakterületet választottam. Ha neked undorítóak az ilyen fogak, csak sajnálni tudlak, hogy egész életedben ezzel kell majd foglalkoznod.

Most abból, amit írtál, az jön le, hogy minden fogorvos így gondolkodik, ahogy te. Pedig szerencsére nem.


"A kislány eleve úgy tette fel a kérdést, hogy abból egyértelműen érezhető, hogy 1. ő is látja, hogy valami nagyon nincsen rendben 2. ő maga is tudja, hogy valamit ő hibázott. A harmadik dolog pedig a következő: ha egy 14 éves gyerek elég érett ahhoz, hogy szexuális életet éljen (több az ilyen, mint gondolnánk), akkor ahhoz nem elég érett, hogy rendesen megmossa a fogait? Hogy is van ez? "


1.: Épp ez az, miért ilyen stílusban kell igazolást adnod neki, hogy valóban vannak gondok a fogaival?


2.: Nem ő hibázott, a szülei hibáztak. Esetleg a fogorvosok, akiknél korábban járt szűrővizsgálaton, hogy nem tudtak rá hatni, hogy el kell menni a kezelésekre.

Ha otthon nem azt hallja, hogy igenis minden reggel és este fogat kell mosni, akkor nem fog kialakulni benne ez, pont abban a korban van, amikor elkezdenek foglalkozni a külsőségekkel, így a fogaival is, ha korábban még nem tette volna. De nyilván fél, mert a fogorvostól félni "kell". Nem a fejéhez kell vágni a dolgokat, hanem megnyugtatni, biztatni, bátorítani. Elmagyarázni neki, hogy a nem genetikától lesznek ilyenek a fogai, hanem attól, ha nem ápolja őket rendszeresen.


3.: Ezt nem értem, hogy jön ide, de az, hogy egyes 14-15 éves tinik szexuális életet élnek, nem egyenlő azzal, hogy érettek rá.


"Az általad hozott 9 éves kislány példája 2 szempontból is sántít. 1. Egy 9 éves gyereknek még nem biztos, hogy van olyan kézügyessége, hogy egyedül tudjon fogat mosni, nem is beszélve arról hogy ennyi idősen még én magam is előadtam otthon szüleimnek, hogy persze persze megmostam a fogam, miközben nem, mert ilyen kis korban egy gyerekben nem érett még meg a fogápolás miértje."

Mégis mi sántít ebben? Épp ez az, szerencsétlen kislány nem tehetett róla, ott állt az anyja mellette, de a fogorvos ahelyett, hogy anyjával normális hangnemben elbeszélgetett volna, szerencsétlen kislányt szégyenítette meg, aki az egészről semmit nem tehet.


És nem, egy anonim oldalon sem kell bunkó, paraszt módon beszélni senkivel. Az igazság megmondása nem egyenlő ezzel a stílussal. Normális, nem bántó módon is meg lehet mondani a dolgokat úgy, hogy megértse az ember.

2015. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
67%
Ha a fogorvosba szorult némi érzelmi intelligencia, akkor nem fog leszúrni, hanem felhívja a figyelmedet a szájhigiéné fontosságára. A szád állapotát elsősorban a szüleid hibájaként rónám fel. Az első fogorvostan-hallgató kommentelőhöz csupán annyi a hozzáfűznivalóm, hogyha a kollégája lennék, visszaadnám a diplomámat az egész szakma nevében.
2015. máj. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Hogy vagy, túlélted?
2015. máj. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Igen, túléltem :) Nem volt mogorva meg ilyesmi, nekem nem is mondott semmit, csak bekente valamivel, az asszisztenssel beszélt valamit és kaptam egy lapot hogy további kezelés szükséges, milyen számon lehet bejelentkezni meg még egy lapot a helyes fogápolásról.
2015. máj. 3. 10:33
 17/25 anonim ***** válasza:
és elmész a további kezelésre?
2015. máj. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Nem tudom :S

Mutattam anyának a papirt, de nem mondott rá semmit.

2015. máj. 8. 06:56
 19/25 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj el! Muszáj rávenned a szüleidet, különben 20 éves korodra protézist kell hordanod...igaz, hogy testünknek csak egy aprócska részét teszi ki a szájüregünk, mégis mindenre kihat.

Nagyon meg fogod bánni, ha nem teszel valamit a fogaidért, gondolom már most sem mersz mosolyogni, mi lesz később? Felesleges húzni-halasztani és tűrni a fájdalmat, a visszafogott nevetést, szégyenérzetet. Végy egy nagy levegőt és mondd el a szüleidnek, mennyire fontos helyrehozni a fogaidat!

Mindig az első lépés a legnehezebb.

2015. máj. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Menjetek vissza!


Anyukádat üdvözlöm, jó reggelt neki!!!

2015. máj. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!