Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Metszőfog tompa fájdalma?! 2...

Metszőfog tompa fájdalma?! 2 napja érzem hogy alul az egyik metszőfogam picit mintha fájna. Nem merem kijelenteni hogy ez fogfájás vagy csak érzékenység mert még SOHA nem volt rossz fogam. Volt már valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

Kb egy hete megrántottam a fogaim véletlen azóta mintha érzékenyek lennének a hideg, melegre. Szuvasodást nem látok rajta. És 2 napja érzek valami minimális ˇfájdalmat" .

Hátul nagyon kicsit fogkövesek a fogaim , és a fájó metszőfogon egy tűhegynyi aprocska halvány barna pöttyöt látok . Ez lyuk lenne ??

Ha az ,ilyen korai állapotban okozhat fájdalmat ? Mert akit kérdeztem annak csak mikor már fekete nagy lyuk volt a fogán akkor kezdett el fájni .

Harapáskor és fogmosáskor semmilyen fájdalmat nem érzek .

Az ínyem egészséges , nem vérzik , nem fáj , nem gyulladt.

Levegővételkor kissé érzékenyek az első fogaim . Naponta kétszer mosok fogat.Nem iszok cukros üditőket max hetente egy pohárral.

A leirtak alapján lehetséges hogy lyukas lenne ? vagy csak a hideg-meleg ételektől lett érzékeny ? Még annyit hogy ténylg nagyon tompa fájdalomnak mondanám max, gyógyszert se kell bevenni rá.Inkább olyan érzés mintha folyamatosan hideg érné .

Előre is köszönöm ha valaki hozzáértő,hasznos választ tud adni .



#fogérzékenység/lyuk?
2015. máj. 4. 23:04
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és elmúlt napokban éjszakánként fogszorításom volt.Pár napig azzal ébredtem hogy fáj az egész állkapcsom annyira szorítottam a fogaimat álmomban .Nem tudom van ennek köze hozzá .
2015. máj. 4. 23:16
 2/2 anonim ***** válasza:
Fogérzékenységnek tűnik, erre szokták ajánlani pl a Sensodyne Rapid fogkrémet, de a fogkövekkel menj el fogászatra, szedesd le, akkor megnézik, hogy az apró folt szuvasodás-e, vagy csak elszineződés, fogkő.
2015. máj. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!