Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Katasztrófa az egész, javíthat...

Katasztrófa az egész, javítható? (hosszú, bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Nos, kezdjük az elején...

20 éves vagyok, egy szörnyű dentálhigiénés(meg úgy általában szörnyű higiénés) családból jövök. De olyan szinten, hogy nevelőapám leszidott, ha naponta zuhanyoztam(mert a meleg víz sok áramot fogyaszt), sosem kaptam olyanokat tinédzserként, hogy arclemosó vagy arcradír és kiskoromtól kinevetett és csúfolt mikor egyszer-kétszer fogat mostam, ezért egy idő után már nem is akartam. (kb úgy kilenc éves kortól)

Emellett még szörnyen is étkeztünk. Tészta, kelt tészta és cukor minden mennyiségben.

Végre eljutottam odáig, hogy el tudtam költözni, és saját keresetem van(habár nem túl sok).

És úgy érzem, hogy felszabadultam. Konkrétan kínosan elkezdtem ügyelni, hogy tiszta/ápolt legyek, kellemes illatom legyen. Viszont egy dolog van, amit hiába próbálok már ápolni, nem tudok rajta segíteni. A fogsorom. Ugyan is 20 éves vagyok, de katasztrofális a helyzet a számban. Konkrétan szégyenlek fogorvoshoz menni.

A bal oldali alsó-leghátsó rágófogam oldalán van egy nagy lyuk.

A rágófogaim majdnem mind tömve vannak, a fogaim le vannak kopva, sárgák, érzékenyek.

Konkrétan sírni tudnék fogselymezés közben a látványtól.

Ráadásul ugye a rossz fogazatom miatt a szájszagomat is nagyon nehéz kellemesen tartani.

És nagyon, de nagyon mérges vagyok a szüleimre.(nem is nagyon beszélek már velük mondjuk)

Magamra is nagyon mérges vagyok.

Mit tudok tenni, hogy helyrehozzam a helyzetet? Vagy legalábbis élhető állapotra. Konkrétan úgy szégyenlem magam, hogy nem mernék a fogorvos szemébe nézni, ha most rögtön el kellene mennem.


2015. máj. 10. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Szégyellősséged olyan, mintha azért nem akarnál iskolába járni, mert hülye vagy és hát az ugye szégyellni való, még akkor is ha az iskola éppen a hülyeség ellen van. A fogorvos számára a fogsorod csupán munkadarab. Túlzottan nem szabad elhanyagolni, mert megbosszulja magát.
2015. máj. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Akármennyire is szégyelled, le kell nyelni a békát, és elmenni fogorvoshoz, mert csak az tudja rendbe hozni. Vannak az életben kínos/kellemetlen "feladatok", ez is egy olyan. Utána jobb lesz, erre gondolj.
2015. máj. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pedig erőt kellene venni magadon, mert ezen az állapoton csak a fogorvos segíthet. Minél tovább hanyagolod, annál rosszabb és csúnyább lesz, arról nem is beszélve, hogy egymás után fognak megfájdulni a fogaid. A fogorvos meg látott már olyan fogsort mind a tiéd, úgy, hogy ezzel ne foglalkozz! Tehát irány a fogorvos :)
2015. máj. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fogorvos naponta szembesül rossz és rosszabb esetekkel. Azért van, hogy megoldja. Én is negyed évente járhatok fogkőszedésre, mert amúgy olyan a szájszagom, mint a temetőn a virágvázának.


A családi rész meg nem az én dolgom, de ha már bele írtad: valamikor azért lehet nem ártana rendezned a kapcsolatot.

2015. máj. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!