Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kislányom 10 éves és kiesett...

Kislányom 10 éves és kiesett alul a kisőrlő foga fogmosás közben. Meglepő módon nagyon vérzett neki, és élénk színű vadhús van a helyén. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
Egy pici fogdarabka is maradt a szélén, de alapvetően be van dagadva az íny ott, és élénk piros vadhús amivel bajom van. Nem értem mitől van, az egy egészséges tejfog volt. Nem fáj neki, csak megijedt.Mit gondoltok felhígított corsodillal öblögessen?

2015. máj. 17. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
Ha rendellenesnek találja ezt, forduljon orvoshoz. Ha a vérzés meg állt nincs probléma, ha nem orvos sürgősen. Ami a vadhúst illeti, valószinű a foginy az ami meg sérülhetett, ezért be dagadt. Mindenképpen orvost ajánlanék, de ha nem vérzik folyamatosan nem kell pánikba esni.
2015. máj. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha 20 perc alatt elmúlik a vérzés nincs gond - egyéb esetben, mint ahogy előttem írták fogorvoshoz kell menni.

Öblögetni, a sebet piszkálni (se kézzel, se nyelvel) nem szabad és a tejes-tojásos ételeket egy napig kerülni kell és rágjon a másik oldalon. A fogmosás legyen alapos és fogselymezés ne maradjon, a sebet pedig kifelé kell tisztítani. Corsodyl: amíg friss a seb, addig nem szükséges.

Előfordulhat hogy az íny felszakad és vadhús lesz belőle - ezzel semmi probléma nincs, teljesen természetes. Később ahogy jön a maradó magától leválik az ínydarab, esetleg ha nagyon zavarja a gyereket akkor a fogorvos lecsippentheti.

2015. máj. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerencsére közel sem vérzett 5percet se, csak sok jött egyszerre, ettől ijedtem meg. Köszönöm a segítőkész válaszokat, mindenképp felhívom hétfőn a fogorvost, és elmegyünk hozzá, amúgy is kellene mennünk sima ellenőrzésre. Még sose láttam ilyent(vadhúst a kiesett fog helyén), aztán kitudja, lehet nekem is volt gyerekkoromba, csak nem emlékszem már rá. Még egyszer köszönöm a rendes, segítőkész válaszokat és tanácsokat!
2015. máj. 17. 02:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!