Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt már valaki kezelve...

Volt már valaki kezelve altatással fogorvosnál? Mi a véleményed?

Figyelt kérdés
2015. máj. 24. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Az altatás rizikós. Nem olyan vészes a fogorvos ki lehet bírni szurival is, én nem reszkíroznék egy teljesen felesleges altatást
2015. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy altatásban műtöttek-e valakit? Mert akkor igen. Nekem a bölcsességfogaimat vették ki, igaz nem altatásban, hanem bódîtásban, hogy ne kelljen lélegeztetni, mert a cső miatt nehezebben fértek volna hozzá a fogamhoz. Csak jót tudok róla mondani, nekem nagyon megkönnyítette az egészet. Nem éreztem, nem hallottam semmit, utána a felépülés is ugyanolyan volt, mint annak akit nem altattak. Csak îgy nem volt annyira kellemetlen a műtét.
2015. máj. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én terveztem, mert sajnos az érzéstelenítőtől elájulok, amikor tudom, hogy be akarja adni. Ájultan meg nem adják be.

De a doki azt mondta, hogy az altatás túl rizikós és felelősségteljes orvos egy húzás vagy tömés miatt nem csinálja meg. A rizikó alatt azt értsd, hogy belehal a paciens.

Így gyulladáscsökkentést és fogkőtlenítést érzéstelenítés nélkül csináltatok. Van két lyukas fogam, na azokkal fogalmam sincs, hogy mi lesz..

2015. máj. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Egy-két fog miatt valóban felesleges altatást kérni, de semmivel sem rizikósabb, mint bármi más. Persze csak akkor, ha szakember végzi az altatást magát, és előtte ki is vizsgálnak. Ha lebeszélnek erről vkit vagy azért teszik, mert felesleges, vagy mert egyszerűen az adott fogászati rendelőnek nincs rá kapacitásuk és szakemberük sem. Én voltam már úgy kezelve, de teljes fogsor miatt, semmi bajom sem volt tőle. Utófájdalmak, tünetek utána is lesznek, mint a hagyományos kezeléseknél azokat nem úszod meg. Egyetlen egy esetben ajánlom ettől független ezt a módszert, ha túl sok idő mire végeznek a fogaiddal pl. egy-két és akár három év is bele telhet. Gondolok itt sok húzásra, sok gyökér kezelésre.
2015. máj. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Óó, köszönöm a válaszokat! Az igazság az lenne, hogy van egy rossz fogam amit tuti ki kell húzni, de közben nőnek ki (vagyis már 3 kinőtt) a bölcsességfogaim és nem igazán férnek el, tehát tuti lesz több húzásom is esetleg szabályozás. Illetve én inkább egyszer elmennék és csináljanak meg mindent egyszerre mintsem évekig járjak vissza. Nem is tudnék mert költözök el külföldre, ahol viszont meg nagyon drága a kezelés. Szóval dilemma dilemma.. Jövőhéten azért elmegyek 1-2 helyre.
2015. máj. 25. 17:26
 6/6 anonim válasza:

4es vagyok: én is úgy tettem amikor nekem csinálták, hogy inkább több szakvéleményt és árajánlatot hallgattam meg, aztán a legjobb verzió mellett döntöttem amihez hozzá tartozott, hogy hogy éreztem magam a doki jelenlétébe.

Nem hiszem, h a te eseted több hónapig, vagy akár évekig eltartana az általában tényleg teljes fogsor, plusz komolyabb gondoknál adott.

Hozzá tenném, hogy amit leírtál neked inkább szerintem egy profi szájsebészre lenne szükséged, mint profi fogorvoshoz+altatáshoz. :)

2015. máj. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!