Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos fóbiám van, hogyan...

Fogorvos fóbiám van, hogyan győzzem le végre már?

Figyelt kérdés

Nem tini vagyok, hanem egy 35 éves nő. 3 éve nem voltam fogorvosnál, akkor is kínzó fájdalmak miatt voltam kénytelen elmenni. (férjem elcibált)

most meg hatalmas fogkőrétek van a fogaimon, (belül) és már van lukas fogam is.

havi szinten többször kérek időpontot, lenne millió időm, de nem merek elmenni.

Semmi trauma nem ért, sokat álmodtam gyerekkoromban, most is a fogakkal és fogelvesztéssel kapcsolatban.


szeretném legyőzni, mert még a végén elveszítem az összes fogamat :(



#fóbia #fogorvos #fogászat fóbia #fogelvesztés
2015. máj. 26. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

pszichologus.

addig menj el amig van miért.

amig van fogad.

mert utána már a pszichologus sem segithet, illetve segithet, de nem lesz min.

2015. máj. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Én ugy győztem le, hogy nem foglalkozok vele.

15 éve nem látott fogorvos, azért vannak még meg a fogaim.

2015. máj. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg ismét a férjedet, hogy megint "cibáljon" el, biztos könnyebb lenne, ha nem egyedül mennél. Egyébként ha nem ért trauma, nem értem mitől félsz. Ha nincsenek gyulladt fogaid, a kezelés egyáltalán nem fáj, pláne meg a fogkőlevétel. Csak bátorság, hidd el, nincs mitől félned. :)
2015. máj. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igen, tudom, hogy NINCS MITŐL félnem

de akkor miért? ma megint kértem időpontot, és tudom, hogy nem fogok elmenni.

a férjem azt mondja, hogy eljön velem, de nekem ez nem elég.

szeretném megőrizni fogaim szépségét, (mert még szépek) de a fogkő el fogja csúnyítani, ha nem csinálok valamit.


félek attól, hogy bemegyek és ott vannak azok a műszerek, meg a szék... úristen, kész vagyok

:(

2015. máj. 27. 09:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

a félelem nagyon igaz érzés.

ha nem tudod legyőzni, jobb ha felvállalod, tudomásúl veszed, hogy akkora a félelmed ami nagyobb nálad és segitséget kérsz.

ha a férjed nem elég ehhez akkor mástól is pl.- szakembertől

2015. máj. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, hogy merre laksz ezért fogorvost inkább nem ajánlok, viszont amiket leírtál arra javasolnék valamit amíg rá nem vesz valamit amíg orvoshoz menj: vegyél patikában vagy nagyobb dorgériában Elmex zselét, ezzel kend a fogaidat hetente, a fogszuvasodást el tudod vele kerülni, a romlott fog nem fog tovább romlani, olvass utána, van fokrém is, ha minden nap használod, visszaépíti a fogzománcot (Elmex red). Fogkőre nem tudom mennyire hatásos de állítólag pici ecet a fogkefére. Nem tudom, ha nincs rossz élményed miért van fóbiád de én 1 hétig sírtam otthon mikor terhes lettem és fogorvoshoz kellett mennem, úgy megszadizott a gyerekfogász előtte. Elmentem egy magánrendelőbe, ahová a férjem is elkísért, bejött velem, az orvossal elbeszélgettünk, később, szülés után ugyanoda mentem vissza, a bölcsességfogamnak szájsebész kellett, ne tudd meg, szakadt rólam a víz, röntgen, érzéstelenítő és kész is voltam, nem fájt. Felbátorodtam, ugyanoda visszamentem, fogkőleszedés... Ijesztő volt ahogy vérzik az ínyem és sokáig is tartott de nem fájt, bevallom, még kellemes is volt ahogy bizsergette az ínyemet, legfájdalmasabb dolgo volt mindegyikben a legvége amikor kinyitottam a pénztárcámat, pedig nem a legdrágább helyre mentem. Esetleg egy tipp: ígérj be magadnak valamit, elmész dokihoz aztán egy kis shopping :) Vagy ilyesmi. Drukkolok, hogy sikerüljön :-)
2015. máj. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó, :) venni fogok azt, amit írtál, és igenis elmegyek fogorvoshoz. Sztk-ba kértem időpontot. Muszáj lesz, szembe kell néznem a félelmeimmel.
2015. máj. 28. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!