Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csütörtökön tömték be a fogam...

Csütörtökön tömték be a fogam gyógytöméssel amit holnap kiszednek, viszont fáj mikor ráharapok ez gond?

Figyelt kérdés

Elég nagy lyuk volt,idegek is kint voltak.Vérzett meg minden.Gyógytömést kaptam amit holnap kivesz a doki és rendesen betömi.Viszont amikor eszek akkor fáj ez normális vagy nem?

Anyum mondta lehet,hogy ki kell húzni az idegeket ha fáj mikor ráharapok. Kicsit ettől beparáztam :O


2015. máj. 31. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezek szerint nyomásra érzékeny, tehát lehet, hogy közel van a lyuk a pulpához, tehát ajánlatos lehet ideget ölni (gyökérkezelés). Érzéstelenítés esetén semmi gondot nem okoz a kezelés.
2015. máj. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

úristen :O


Nekem sok ismerősömnek volt gyökérkezelése és mindenki mondta érzéstelenítő ellenére is nagyon fájt :(


Igazából egy darab tört le a fogamból,de akkor nem fájt,meg semmi gondot nem okozott 2 hónapig,aztán 2-3 hete kezdett nagyon fájni és mivel 3 napig fájdalomcsillapítón éltem,elmentem betömetni.De nem gondoltam,hogy ekkora a baj.Holnap majd kiderül mit mond a doki.

2015. máj. 31. 18:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell parázni, ha gyökérkezelni kell az se egy rettenet. Ha valakinek fájdalmas volt, annak már eleve fájt a foga.
2015. máj. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem már több fogamat is gyökérkezeéték és egyáltalán nem fájt, ha hat az érzéstelenítő, akkor semmit nem érzel, nagyon gyulladt fogaknál néha nem hat, de ha neked még csak rharapásra fáj, akkor nem lehet annyira begyulladva.
2015. jún. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem,ma majd kiderül mi lesz :(
2015. jún. 1. 11:35
 6/9 A kérdező kommentje:

Na voltam. Ez a tömés ami most benne volt az vmi ideg ölő tömés volt.Ki is szedte az idegeket a doki,be se adott érzéstelenítőt.Nem fájt abszolút.Most nyitva hagyta,meg gyógyszeres vattát vagy mit rakott bele. Aztán jövőhét keddig így marad,akkor lesz próbatömés.Ami elvileg vagy 2 hétig benne lesz és utána az igazi tömés.



Amit elfelejtettem megkérdezni,hogy alkoholt pl lehet e inni? Szombaton lesz egyik barátnőm szülinapja.

2015. jún. 1. 14:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem szedsz gyógyszert, akkor lehet.
2015. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bár most jut eszem mit írtál, ha gyógyszeres tömés van a fogadban, akkor nem biztos, hogy jó az alkohol.
2015. jún. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

nem gyógyszeres tömés,most nyitva van a fog.Csak vmi gyógyszeres kis vattákat tett bele a doki,de ez szombatig nagy valószínűséggel jó részt már felszívódik,kijön vagy kitudja..


Gyógyszert nem kell rá szednem,max ha fáj bevehetek fájdalom csillapítót,de mivel az idegeket már kiszedte,nincs mi fájon :D

2015. jún. 1. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!