Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül egy fogtömés?...

Mennyibe kerül egy fogtömés? Darabra vagy időre szokták számlázni a magánba?

Figyelt kérdés

2015. jún. 2. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Esztergom: 15000/db
2015. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Darabra, attól is függ, hogy hány felszínű a tömés.
2015. jún. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindig darabra és függ attól, hogy frontfog, kisörlő, vagy nagyörlő, illetve, hogy 1, 2, vagy 3 felszínű tömés. Az ár városonként, régiónként változó, nézz meg egy pár fogászat honlapját, ott vannak feltüntetve árlisták is.
2015. jún. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia!


Én fogorvos vagyok ha ez jelent valamit.


Az hogy mi alapján áraznak sok mindentől függ. Az okok között Lehet üzleti és szakmai:


Szakmai:

-milyen anyagokat használ a rendelő. Itt most nem csak a tömőanyagről van szó hanem ezer egyéb dologról

- A munkát végző orvos precizitása: Egy tömést a közhiedelemmel ellentétben nem egyszerű jól megcsinálni. Könnyű elnagyolni, ugyanis néhány évig még a gyengén elkészített tömés is a helyén maradhat. Az hogy egy fogszínű tömést pár évente cseréltetni kell nem igaz. Az ilyenek összecsapott munkák. Persze a legtökéletesebb töméssel is lehetnek problémák, de sokkal ritkábban mint ahogy azt az átlag magyar beteg tapasztalja.

-Egy jó töméshez tapasztalat és lelkiismeretesség kell. Szerintem mindkettő egyszerre kevés kollégában van meg. Aki viszont elég precíz az általában drágábban is fog dolgozni, ugyanakkor elmondható hogy ha valaki túl olcsón dolgozik ott valami nem stimmel.



Üzleti:


- Sok magánrendelő tulajdonosa nem is szakmabeli, így neki ugyan mindegy mi történik a beteg szájában, csak legyen meg a bevétel.

- Milyen régióban található a rendelő. Főváros, vagy vidéki kisváros.

- Milyen páciensekre szabják az árakat. Sok rendelő már csak külföldi betegekkel foglalkozik.


Személyes véleményem szerintem az anyag ára viszonylag fix. Nyilván több anyag megy egy nagyobb kavitásba, de ezek százforintos különbségek az orvos részéről. Ez alapján árazni szerintem kissé etikátlan, pedig bevett szokás. Ugyanakkor egy látszólag kis méretű, metsző fogon elhelyezkedő lyukat úgy betömni olykor jóval nagyobb kihívás mint betömni egy krátert. Összegezve elmondható hogy inkább a szakértelmet és a ráfordított időt kell kifizetni.


Persze a magas ár sem garantál sajnos semmit.

2015. jún. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Még annyit tennék hozzá belülről nézve egy esztétikus tömés reális legalsó ára 8-10.000 forint. Ennyi az a pénz amiért már le kell tenni valamit az asztalra. Persze 0 ft-ért is le kellene, azonban ebben az esetben spórolni kell valamin, ami legtöbb esetben a ráfordított idő lesz.
2015. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ. Igazából én nem feltételeztem, hogy egy fogtömést el lehet rontani, nem gondoltam, hogy ezért magánorvoshoz kell menjek, fel sem merült bennem, nem mintha nem szánnám rá a pénzt. Ezért az SZTK-ba mentem, én nem értek hozzá, de szerintem nagyon elszúrták, és nem is nagyon tájékoztattak. Több apró lyuk van, amiből eddig kettőt csinált meg, mostmár egy hónapja, és azóta érzékeny, nem tudok hideget inni, se rágni rendesen, és valamiért az ízérzékelésem is romlott. És a tömitőanyag lecsurgott a fogam szélén, ami a nyelvemet iritálja, továbbá azóta esténként szinte kibírhatatlanul savas lesz a torkom, mindezek a tömés óta. Nagyon szomorú vagyok, nem tudom, hogy egyáltalán ki fogják-e tudni javítani? Újra kell fúrni, mélyebbre, és újra betömni? A lecsurgott anyag eltávolítható? Visszamenni már nem merek, mert most a másik oldal jönne sorra, és ha azt is így csinálná meg, akkor már féloldalasan se tudnék enni, és ugyanott más orvoshoz menni meg égő lenne, mert gondolom ismerik egymást. Egyébként meg nincsenek szakmai követelmények/szabályok? Amit elrontott és másnak kell helyrecsinálnia, azt nem lehet kifizettetni?
2015. jún. 4. 13:53
 7/8 anonim válasza:

Egy fog kezelése általában ahogy roszabbodik a helyzet így néz ki.

1. tömés

2. gyökérkezelés+újratömés

3. gyökérkezelés+csapos feléípés+korona

4. húzás


Ezen kívül legtöbb esetben lehet még betétet készíteni a fogba ami egy "precíz" tömésnek felel meg ami laborban készül és ragasztással kerül a fogba. Ez egy jóval költségesebb de sokszor jobb megoldás. "sztk" rendelőkben nem túl gyakori.


Sajnos a magyar ellenőrzési rendszer kb olyan szinten van mint az utak minősége. Garanciális kötelezettség lennie kell, de jobb azt mondanom hogy "ilenne" hogy legyen.

2015. jún. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szakmai követelmények/szabályok vannak, de ez nem egy egzakt tudományt ugyanis mindenre több alternatíva van. Ezek széleskörű ismerete és megfelelő alkalmazása tesz valakit jó szakemberré. Persze ha valami a betegnek nem jó az legtöbbször tényleg nem jó. Én ilyenkor megkeresem a megoldást, hiszen mindenki hibázhat. Szóval próbálj kommunikálni a dokiddal, csak ne verd az asztalt. Higgadtan mond el mi a probléma és ha úgy érzed le akar rázni akkor keress más dokit.



Sok szerencsét!

2015. jún. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!