Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájó "gombóc" a foggyökérnél?

Fájó "gombóc" a foggyökérnél?

Figyelt kérdés
Pár hónapja volt egy igen hosszú gyökérkezelésem, egyik alkalommal a fél arcom is bedagadt. Azóta már betömték a fogam, gond nélkül rágok vele, de ha megnyomom az arcom a foggyökér csúcsánál akkor fáj. Most belül is megtapogattam és egy kis gombóc keletkezett a fájó pontnál. Arra vagyok kíváncsi hogy mire számítsak? Mit fognak vele csinálni?
2015. jún. 5. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom felső fogról van szó. Kiszedik a tömést, és azon keresztül kiszívogatod majd a gennyet. Aztán eldöntöd hogy újra visszatömeted-e, vagy húzatod. Nekem is megcsinálták, pár évig megvolt aztán úgy bedurrant hogy ráment az arcüregemre az egész, a fogat kihúzták, a seb összeforrt, a genny nem tud sehol ürülni, műtétre kell majd mennem. Szép hétvégét :)
2015. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Amikor ideiglenesen tömték akkor is fájt de az orvos azt mondta hogy azért mert nyomkodom (nem hitte el hogy nem) ha kiszedik a tömést és visszatömik akkor megint fel fog gyűlni? Már attól féltem hogy valami ciszta szerűség alakult ki
2015. jún. 5. 22:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem szedett ki minden ideget normálisan, bár én úgy tudom hogy az gyökérkezelés után is lehet probléma a foggal, de nem ilyen rövid időn belül. Amúgy nem ciszta, csak felgyűlt genny, ami nem tud hol ürülni.
2015. jún. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!