Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foggyökérnél lehet valami?

Foggyökérnél lehet valami?

Figyelt kérdés
Mivel a felső fogsoromnál az arccsont alatt,illetve az orr melletti részen nyomásra fáj,érzékeny,kb már 3-4 hete,volt amikor nyomkodtam és ilyen gennyszerű valami jött ki valahol a fogamnál,de fogak épek,és semmi változás nem látható ahol kijönne az a genny,csak ha nyomkodom sokáig.Mi lehet?
2012. nov. 2. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Ciszta vagy gyulladás is lehet.


Nekem hasonló után pokoli fájdalmaim lettek, kiderült, hogy gyulladás van a gyökércsúcsnál. A fog belülről romlott, el is vesztettem. Kevésen múlt, hogy nem fertőzte el az orrüregemet is.

Menj fogorvoshoz még idejében!

2012. nov. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fogorvos meg tudja nézni?Mivel?Nem kell fog röntgenre menni?
2012. nov. 2. 11:54
 3/6 anonim ***** válasza:

A fogorvos el fog küldeni röntgenbe egyből ez alapján amit leírtál.

Azért is kellene minél előbb elmenni, mert az orr mellett van egy véna, ami a koponyaüregből jön ki. Ez egy olyan átjárható csatorna a baktériumoknak,hogy időnként örömmel igénybe is veszik, viszont ez a Te károdra történik. Képzeld el azt, hogy amit kinyomsz gennyet az foggyökér mellől, na azt ott bent az agyban.Volt már aki meghalt. Nem akarlak megijeszteni csak nagyon: nincs mire várnod, szakembert kell keresned. Ha csak egy vak tasak, azt kifertőtleníti és kapsz antibiotikumot ha komolyabb akkor is ő tud neked segíteni. Hetekig ne várj, mert aztán késő lesz. Az 1-es válaszoló esete is jó példa, ő jól jött ki belőle.

2012. nov. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor hétfőn megyek fogorvoshoz!Most egy kicsit megijedtem.
2012. nov. 2. 15:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell megijedni , nsgyon ritka hogy valaki meghal 1 rossz fog miat , és hát a szépségért meg kell szenvedni :)
2012. nov. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van ritkának ritka, de annak az egyénnek 100 % - os
2012. nov. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!