Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A foggyökérnél található egy...

A foggyökérnél található egy gennyzacskó és rettenetes fájdalmat okoz, felmerült, hogy valószínűleg kisebb műtéti eljárás segítségével el kell majd távolítani ez mennyire fájdalmas? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Októberben kezdődött a rettenetes fogfájás. Több gyökérkezelésen vagyok már túl (bal 1-es fogamról van szó) kaptam antibiotikumot is bár azt nem mindig sikerült pontosan beszednem. Most hosszabb ideig nyitva volt a fogam ugyanis huzamosabb ideig beteg voltam, vmint herpesz és egyéb okok miatt kénytelen voltam lemondani a kapott időpontokat. Ameddig nyitva volt a fogam nem fájt, most, hogy ismét kicserélte benne a fertőtlenítőszert a fogorvosom péntek délutántól folyamatosan fáj és úgy érzem meg is van duzzadva az íny felső része. Egészen az orromnál lévő részig nyomásérzékeny és nem tudom mire számíthatok. Félek, hogy fel kell majd nyitni az ínyemet, nem sok jót hallottam erről. Ráadásul az alsó bölcsességfogaimra is vár egy műtét ugyanis nem tudnak kinőni. :S Most pedig még ez a fogam is ... Teljesen kétségbe vagyok esve, mire számíthtatok?
2010. febr. 28. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem adnak mezokain injekciót, hogy ne fájjon.
2010. febr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nálam novemberbe kezdődött az egész kínszenvedés. Ugyanez a szitu amit leírtál, úgyhogy február első hetén túl is estem a ciszta műtéten.

A műtét maga semmi. Fúrás recsegés nyomó érzés de ennyi. Az érzéstelenítő az nem gyengén kellemetlen (pár könnycsepp is kicsordult), de hatásos. Utána 3-4 nap pihenés. Második napra feldagadt kicsit arcom(hörcsögpofa) 4. nap már mentem dolgozni, csak vigyáztam, hogy ne hajolgassak és ne emeljek nehezet. Varratszedésig evés kiskanálall, mert a varratok fent voltak nekem is, és így nem tudtam rendesen kinyitni a számat. Ja és szólni kel mindenkinek, hogy röhögtetni nem ér. Páromnak köszönhetően a 4. és az 5. napon így szakadt el két varrat is, de szerencsére nem vérzett.

Varratszedés már semmi. Most egyenlőre gyengéden kímélem azt a fogamat. Rágás a túloldalon ahogy a doki javasolta. Aztán majd idővel kiderül sikerül e megmaradnia ennek a fognak. Nagyon remélem, hogy igen.

Én azt mondom ennyit mindenféleképpen megér, hogy megmaradjon a fog, főleg mivel elől van.

Ja nekem a jobb 2-est műtötték és Miskolcon az SZTK-s szájsebészeten.

2010. márc. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Még valami. Ha dolgozol mindenféleképpen szabi arra a hétre, vagy táppénz.
2010. márc. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nekem is volt.az ínyemnél egy gennyzacskó.és rettenetesen fájt.alig tudtam enni stb.

de egyszercsak magától eltűnnt.

2010. márc. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!