Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Feldagadt az arcom, de egyik...

Feldagadt az arcom, de egyik fogam sem fáj. Mi lehet a baj? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Holnap megyek dokihoz. Mi lehet a baj így? Volt már gyulladt fogam, de ez nem olyan. olyan feszítő érzést éreztem az ínyemben, de semmi extra nem volt. Majd arra lettem figyelmes hogy feszül az arcom és mintha meg lenne dagadva. Pár órára rá már megvolt. Volt valaki hasonló helyzetben? Mi lett a foggal? Nem akarom hogy kihúzzák (bár még egyik sem fáj). Van egy koronás gyökérkezelt fogam is. Ha az okozza a bajt, akkor mi lesz vele?
2015. jún. 8. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Valószínűleg gyökérkezelni kell a fogat. Ha koronás és már gyökérkezelt, attól még menthető, esete válogatja hogy oldják meg. Legrosszabb esetben foghúzás, és kérsz egy implantátumot helyette.
2015. jún. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerencsére ez egyelőre próbálkozás alatt van a gyökérkezeléssel. Sajnos egy régi gyökérkezelt viszont szintén kezd gyulladni, góc van a gyökerén :( Nem tudom mi legyen vele. Az implantátum egy vagyon sajnos :(
2015. jún. 12. 00:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha góc van a gyökerén, azt még lehet kezelni, ha elől van pl. resectio (gyökércsúcseltávolítás) szóbajöhet. Az implantátum ára jó kérdés, ha azt nézed, egyszer kifizeted ,utána azzal több baj nem lesz, míg egy elhúzódó ismétlődő gyökérkezelés évekig viszi a pénzt és okoz kínlódást.
2015. jún. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!