Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet tenni ennyi rossz...

Mit lehet tenni ennyi rossz fog esetén?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fél éve elkezdett romlani a fogam, egyet már ki is húztak, nem lehetett megmenteni, utánakérdezgettem a családban és anyunak, apunak is fiatal korában már romlottak a fogai. Sajnos olyan mértékben romlottak már, hogy húzni kellene minimum négyet hátulról. Tudja valaki, hogy a pótlásuk mennyibe kerülhet?
2015. jún. 9. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogyan akarod pótoltatni. Az implantátum kb. 200.000 Ft tokkal-vonóval, a fémkerámia korona kb. 30.000 - 40.000 Ft, a cirkon korona kb. 60.000 - 70.000 Ft, és a hídtag is ugyanennyibe kerül. És létezik egy fog hiánypótlására ú. n. csiszolásmentes híd, abból az olcsóbbik kb. 100.000 Ft.
2015. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hány fogat kell pótolni, milyen anyagból és milyen megoldással, elég húzósak az árak.

Biztos, hogy minden húzni kell? Nem lehet megoldani gyökérkezeléssel, csappal és koronával?

2015. jún. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez "első" jól összegezte árakat. Ezek az árak pedig erősen belépő számok, ennél többre ill minőségi helyen MÉG TÖBBRE FOG KERÜLNI.
2015. jún. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Voltál fogorvosnál, ő mondta, hogy 4 fogat húzni kell?

Ha igen menj el másikhoz, mert azért manapság nagyon jól megtudják menteni a fogakat. Főleg ha csak fél éve kezdett el romlani..

Az pedig butaság, hogy a szüleid miatt rosszak a fogaid. Sajnos az ő idejükben a fogászatok egészen máshogy működtek, az én szüleim is hamar protézist kaptak. Ha neked gyorsabban romlik a fogad, egyszerűen mosd szakszerűbben, használj fogselymet, evés után használj cukormentes rágot, vagy öblisd ki a szád és járj félévenként fogorvoshoz. Nekem is hamar romlanak, így viszont már évek óta nem volt gondom vele. 5 fogam tömve van más bajuk viszont nincs.

2015. jún. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Az pedig butaság, hogy a szüleid miatt rosszak a fogaid. " #4


Nos, erre itt vagyok én is ellenpéldának.

Elmondtam a magánorvosnak, hogy hogyan mosok fogat, miket használok, és megkérdeztem, hogyan tudnám még jobban óvni a fogaim egészségét, ugyanis nekem is gyorsan romlanak.

Már többet el kellett távolítani (több orvosnál voltam, nem az elsőnél engedtem, hogy kihúzza.)


A magánorvos mondta, hogy vannak olyan esetek, amikor megfelelő védelem és ápolás ellenére is az átlagosnál hamarabb és gyorsabban romlanak a fogak, mert olyanok a gének.


Ekkor értettem meg, saját tapasztalatból, hogy vannak emberek, akik elhanyagolják, de vannak olyanok, akik a megfelelő ápolás ellenére is hamarabb veszítik el.

2015. jún. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy félévenként kell járni fogorvoshoz. Másoknak simán elég évente ha gyorsan romlanak a fogaid, akkor muszáj gyakrabban.

A lényege amiért írtam: azért mert rosszak a gének, még nem kell elhanyagolni hanem jobban odafigyelni.

2015. jún. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az 5. hozzászólás írója vagyok.


Kedves 6.!

Elnézést kérek, mert lehet, elsőre nem úgy értelmeztem a korábbi hozzászólásodat, ahogyan Te azt szántad. Ezért is emeltem ki egy konkrét, fontosnak tűnő mondatodat, amire reagálva írtam.

De már egyértelműbbé tetted legutóbbi írásoddal. Úgy már egyetértek veled. :)

2015. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!