Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog fáj érintésre?

Gyökérkezelt fog fáj érintésre?

Figyelt kérdés

Több mint fél éve lett kezelve a fogam, gyökérkezelést kapott, fájt amikor elmentem a dokihoz. Először gyógyszeres tömést rakott bele, tisztította csatornákat, kiszedte az ideget, és gyökértömés. Jó volt minden, mostanáig. Utóbbi hónapokban már felfigyeltem rá, hogy néha evés közben ha ráharapok kellemetlen, nem mindig volt ez így. Aztán ma délutántól úgy fáj, hogy ha a nyelvemmel hozzá érek a fogamhoz fáj.. Kb annyira mint amikor mentem a dokihoz a kezelés előtt. Összeharapni most nem is merek, mert enyhén fogalmazva alattam minden barna lenne... -.- Szerintetek mi lesz a vége? Remélem holnap reggelig enyhül egy picit, aztán hétfőn doki... Már így is nagyon sok pénzt bele öltem ebbe a fogba, és így sem jó.. Ki fogja húzni, vagy újra gyökérkezelés, és újra ugyanolyan fájdalmas lesz a kezelés mint először?

Kinek van hasonló tapasztalata?


2015. jún. 13. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi lennék, mert nekem is van egy ilyen kezelt fogam. Időnként fájdogál ha ráharapok. Szerintem maradt benne valami ideg a fogadban.
2015. jún. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd a doki megröntgenezi és kiderül, hogy újra begyulladt-e, akkor ismét gyökérkezeli, elvileg nem fájhat ha jól elérzésteleníti, de lehet ciszta is, néha kialakul gyökérkezelt fogaknál.
2015. jún. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Amikor kiírtam a kérdést azután elmentem aludni mert annyira fájni kezdett, ha nem piszkáltam a nyelvemmel akkor is éreztem. Szerencsére túléltem az éjszakát, az előbb keltem fel. Holnap mindenképpen megyek, de attól félek, hogy kihúzza a fogamat, talán jobb is lenne.. De 18 évesen fog nélkül? Ha mosolyogni fogok szerintem látszódna. Itt egy kép melyik fogról van szó:

[link]

Mit gondoltok róla?

10 nap alatt meg lehet gyógyítani ezt a fogat? Mert azután kirándulni megyek, és nem leszek itthon. Nem szeretném ha fájdalommal kéne elmennem..

Csak azért, mert amikor kezelte a fogat, szeptembertől jártam egész október közepéig a dokihoz..

2015. jún. 14. 10:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető hogy meg kell ismételni a gyökérkezelést. Ilyenkor már nem a fog fáj (ki van szedve az ideg), hanem a gyökérhártya lehet begyulladva. Az is lehet előbb antibiotikumos kezelést kapsz, és utána lát hozzá. Hogy mennyi idő rendbetenni, azt a jóisten se tudja, lehet hogy megint hetekig kellm járnod. Ha kihúzza az se gáz, majd rakatsz bele implantátumot.
2015. jún. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs sok pénzem, hogy új fogat csináltassak.. Lehethogy idővel, de most biztosan nem.

És hogyha nem a fogam fáj, akkor ha újra gyökérkezel, és a gyökércsatornát tiszítja, fájni fog? Mert amikor ezt csinálta, nagyon fájt.. Nem adott érzéstelenítőt sem..

2015. jún. 14. 12:53
 6/6 A kérdező kommentje:
Most jövök a fogorvostól, újra feltárta a gyökeret, most nyitva van. Nem fájt semmi, semmit nem éreztem, érzéstelenítőt sem kaptam. Kb 5 perc alatt megvolt az egész procedúra, holnap vissza kell mennem. Azt mondta, hogy tesz bele ideiglenes gyógyszeres tömést.
2015. jún. 15. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!