Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A körzeti fogorvos mivel töm...

A körzeti fogorvos mivel töm fogat?

Figyelt kérdés
A testvéremnek még egy-két éve amalgámmal tömtek. Én inkább fizetek érte, de nem szeretném ha nekem is azzal tömné. Ebben az esetben körülbelül mennyibe kerülhet? Tudom hogy különböző esetekben az ár is változik, de úgy nagyjából? Illetve fogkövet egy évben egyszer ingyen leszedik, igaz?

2015. jún. 14. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:

A körzetis is fehérrel töm fogat. Persze vannak megrögzött amalgámmal tömő fogorvosok. Ők egyrészt azért maradtak meg az amalgámnál mert nincs saját cégük és az anyagbeszerzést az oep finanszírozza, másrészt igazából a színén kívül nincs semmilyen bizonyítottan a szervezetre káros hatása az amalgámnak. Ráadásul a fehér tömések zsugorodnak és könnyen alászuvasodnak, gyakran cserélni kell őket.

Visszatérve a kérdésre: körzetis is dolgozhat fehér töméssel, amiért egyáltalán nem kell fizetni, ha a beteg TB-je rendben van. Ez vonatkozik a fogkő leszedésre is, amit félévente - de ha szükséges akkor 3 havonta is le lehet szedetni. Amennyiben pénzt kérne tőled ezért a körzetis, akkor fordulj betegjogi képviselőhöz (minden váróban kint kell lennie az elérhetőségének).

2015. jún. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged.
2015. jún. 14. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!