Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van itt fogorvos? Észreveszite...

Van itt fogorvos? Észreveszitek a betegen a frissen tömött fogat?

Figyelt kérdés

...ha azt mással csináltatta.


Illetve friss tömés után lehet fogkő eltávolítást csinálni?


2015. jan. 12. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet észrevenni, hogy friss, de ha nincs normálisan eldolgozva a széle, akkor az látszik rajta, hogy 3-5 évesnél nem régebbi a tömés. Viszont azt már èszreveheti a fogorvos, hogy nem ő készítette el a tömést, ugyanis hatalmas különbségek lehetnek 2 fogorvos közt. Ha az egyik egy picit ügyetlenebb kézügyességű, vagy csak simán igénytelen a munkájára, egy munkájára igényes orvos kapásból kiszúrja a kontár munkát. De igaz fordítva is, egy ügyetlenebb doki is kiszúrja, ha olyan tömés van a szádban, amit ha akarna, ő nem tudná akkor sem úgy kidolgozni.

Fogkőeltávolításra bármikor mehetsz. :)

2015. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én fogorvosom észrevette.

Februárban voltam nála, augusztusban betömte egy másik, novemberben megint a sajátomnál voltam, ő pedig megjegyezte, h ez a tömés friss, és beírták azt is a gépbe.

2015. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A töméseket egy orvos csinálta és már nála is szeretnék maradni, de fogkő eltávolítást is szeretnék. Én nem kértem, ő meg nem hozta szóba. Így arra gondoltam, hogy azt lehet hogy mással csináltatnám, de lehet hogy ez hülyeség és csak a saját orvosomtól kéne kérni.

2015. jan. 13. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!