Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az indokolható szalmailag, ha...

Az indokolható szalmailag, ha valaki egy fogtömés után nem políroz?

Figyelt kérdés

2015. jún. 18. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze: egyes anyagokat például nem lehet polírozni (ideiglenes tömőanyagok, amalgám, barázdazáró lakk...) De olyan is lehet hogy sikerült úgy beformáznia hogy nem kell polírozni (főleg kisebb töméseknél) vagy a két fog közötti töméshez amúgy sem férne hozzá.
2015. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
két fog között is lehet fúrni és tömni? vagy csak kívülről mondod?
2015. jún. 18. 15:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet, sőt kell is fúrni. Fogselymezés nélkül elég gyakran fordul elő a két fog közötti szuvasodás. Ezt kifúrják (ha kell akkor a fog tetejéből kell levenni hogy hozzáférjenek) és be is tömik. Matricával vagy cellux csíkkal el lehet érni hogy tisztítható (fogselymezhető) legyen a tömés. Polírozni magát a tömést viszont nem lehet, mert nem fér be a fúró feje a két fog közé.

Egyébként még rengeteg más oka lehet hogy egy tömést miért nem políroznak.

2015. jún. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és hogyan lehet észrevenni a két fog közti szuvasodást? mert nekem szerintem az van, de már a harmadik fogorvosnak hiába mondom
2015. jún. 18. 20:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Például a jele lehet a szürkés elszíneződés a fogak egymás felé néző oldalán (ami egyértelműen nem lerakódás, mert depurálással sem jön le), elszakadó vagy akadozó fogselyem, megakadó szonda, hőre és édesre való érzékenység, gyulladt íny és tasak a fogak között. Amitől meg kell különböztetni az a fogkő és az egyéb lerakódások, amik bár okozhatnak érzékenységet, elszíneződést, gyulladt ínyt és tasakot is, de nem akad meg bennük a szonda mivel nincs üregképződés.
2015. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és ha feltételezhetően van, akkor nekiállnak kifúrni vaktában, hogy hozzáférjenek? vagy valamilyen felvételt csinálnak róla? miért nem csinált eddig senki nekem felvételt? pedig montam az érzékenységet és azt is hogy szerintem a két fog között van valami, mert mindig ott fájt és fogselyemmel kellett kipiszkálnom
2015. jún. 18. 22:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért a szonda elég nyilvánvalóan bebizonyítja hogy van-e ott szuvasodás. Persze szükség esetén lehet röntgent csinálni, de ha a szonda nem akad meg, akkor felesleges ezért besugározni a fogat.

Érzékenység, fájdalom, kipiszkált anyag (talán váladék vagy lepedék?): ez nekem inkább tasaknak tűnik, mint szuvasodásnak. A szuvasodás nem jár különösebb fájdalommal - esetleg ha közel van a pulpa akkor lüktetés lehetséges. Akár az is történhetett hogy beszorult egy ételdarab és felsértette az ínyt a fogak között. Öblögess corsodyllal vagy sós vízzel, esetleg ha van otthon fecskendőd, akkor akár be is célozhatod a fogak közé.

2015. jún. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves válaszoló, nagyon tetszenek a válaszaid, ha megkérlek, körülírod, mit jelent, hogy celluxszal vagy matricával lehet elérni, hogy tisztítható legyen az egymás felé néző fogfelszíneken a tömés? A nem fúrt fogra ragasztják, majd beteszik a tömést, és szilárdulás után kihúzzák oldalt?
2015. jún. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A celluxot inkább tejfogaknál, kisőrlőknél és frontfogaknál használják, mert azok nem érintkeznek olyan nagy felületen mint a maradó fogak és a polimerizációs lámpa átvilágít rajta.

A matricát macerásabb feltenni, de a nagyőrlők közötti töméshez szükséges. A matrica egy hajlítható fémlemezke, amit a matricafeszítővel rögzítenek a fogra. A segítségével az előre kifúrt fogba úgy lehet betölteni a tömést hogy az nem ér hozzá a szomszédos foghoz. Így néz ki: [link]

2015. jún. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!