Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez mennyire általános/normális...

Ez mennyire általános/normális eljárás fogászaton?

Figyelt kérdés

A férjemnek fájdogált egy foga az utóbbi időben. Nekem is aktuális lenne egy fogkőleszedés, meg átnézést, hogy van-e esetleg lyukas fogam. De a fogkőleszedés mindenképp, mert elég gyorsan felgyűlik.


Mivel extrém módon félek a fogorvostól, olyan helyet választottunk, ahol állítólag nagyon kedvese, türelmesek és gyakorlatuk van a beszari páciensekkel.

Férjem ma kért időpontot és állítólag első alkalommal semmilyen beavatkozást nem végeznek el, hanem kötelező konzultáció/vizsgálat és panorámaröntgen van.


Nem bánom a röntgent se, de nem értem, hogy egy fogkőleszedést miért nem lehet azonnal, megelőző vizsgálatok nélkül megcsinálni, hiszen nem egy nagy beavatkozás.

Szakmailag mennyire megalapozott ez a hozzáállás? A fogászatról egymástól különálló helyekről is jó véleményeket olvastam, sokan ajánlották, de ez most kissé lehúzásnak tűnik így....


2015. júl. 9. 16:36
 1/7 A kérdező kommentje:

Legalábbis eddig úgy működött minden fogorvosnál, hogy 5 perc alatt körbenézett a számban, elmondta, ha látott eltérést, aztán megcsinálta a fogkőleszedést, homokfúvást. Az egyéb beavatkozásra pedig kérhettem új időpontot, ha vissza akartam még menni hozzá.


Amúgy komoly probléma nincs a fogainkkal, neki ugye fáj valamiért (talán nagyobb szuvasodás), én pedig 5 hónapja voltam fogorvosnál, akkor egy kezdődő lyukat látott, minden más szempontból rendben volt a fogsorom.

2015. júl. 9. 16:39
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden fogászaton így kezdődik, a röntgenen mindent látnak.
2015. júl. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sok helyen első alkalommal átnézik a fogainkat és panoráma röntgen az első, ahová én járok, ott is ez volt.

Azután vagy elvégzik azonnal ha sürgős, vagy adnak időpontot.

2015. júl. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De azt nem értem, hogy egy fogkőleszedést miért nem azonnal megcsinálni? Miért kell ahhoz később, újra időpontot kérni?

Elvileg most csak beszélgetnek és röntgeneznek, körbenéznek, de nem nyúlnak semmilyen módon a foghoz.


Mivel be vagyok tojva, azért szoktam elsőként fogkőleszedést kérni, mert az még nem a "hentesmunka" kategória, de a fogorvost fel tudom mérni. Volt, aki nem volt szimpatikus, hiába végzett jó munkát, így nem mertem komolyabb beavatkozásra hozzá visszamenni.


Még alkérdésként: 10 éve már röntgennel megállapították (most a harmincas éveim elején járok), hogy az egyik alsó bölcsességfogam 90 fokban, koronával előrefelé nőtt ki. Már akkor azzal ijesztegettek, hogy hónapokon belül el fog szuvasodni és megőrülök a fájdalomtól. 10 év alatt ez még nem következett be. A fogaim kissé összetorlódtak, de ez csak minimális esztétikai hiba. A szájsebészettől nagy félek, így amíg nem okoz gondot, nem szeretném kivésetni ezt a fogat.

De a röntgen alapján tartok tőle, hogy erőltetni fogják itt is...

2015. júl. 9. 16:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem erőltethetik, ha a fog egészséges, csak esztétikai okok miatt javasolhatják a bölcsességfog eltávolítását. :)


Az alap kérdésre visszatérve: nem mindenhol így csinálják, amikor én mentem először fogkőeltávolításra a mostani fogorvosomhoz fél perc alatt megmondta, hogy mit kell csinálni, majd 7-8 perc alatt végzett is a fogkővel. Utána megkérdezte, hogy szeretnék-e csináltatni panorámaröntgent, de mondta, hogy az plusz költség, nem muszáj megcsinálni.


Szerintem nyugodtan megmondhatod, hogy nem szeretnél röntgent csináltatni, csak a fogkövet szeretnéd eltávolíttatni.

2015. júl. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem ha sürgős lett volna,szóval gennyes a fogad és majd meghalsz a fájdalomtól akkor egyből kihúzza. de fogkőleszedésre várni nem olyan nagy dolog szerintem. nálunk se egyből csinálja már én tb-sre járok
2015. júl. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez magánfogászat, tehát fizetni fogok érte. Ezért is gondoltam, hogy úgymond én szeretném beosztani az időmet, mert kétszer odamenni azért, ami egy alkalommal is beleférne - több idő.


De a válaszok alapján sok helyen csinálják így, akkor türelmes leszek.

2015. júl. 9. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!